Як передає кореспондент Укрінформу, про це він заявив під час виступу на Ризькій конференції.
"З розвитком подій, я думаю, стає дедалі зрозуміліше, що нам потрібно робити більше для підтримки України в усіх аспектах – політичному, фінансовому, але насамперед у військовому. Адже якщо ми говоримо про мирний план Президента Зеленського, або якщо ми зараз обговорюємо План перемоги Президента Зеленського, як він був представлений, це в будь-якому разі залежить від підтримки, яку ми надаємо", - сказав Домбровскіс, коментуючи питання про те, як сприйняли у Брюсселі презентований Президентом України План перемоги.
Виконавчий віцепрезидент Єврокомісії вказав, що у питанні фінансової підтримки партнери України зараз "на правильному шляху". Він нагадав про пакет від G7 у розмірі 45 млрд євро, з якого Євросоюз надасть 35 млрд – за рахунок надходжень від заморожених російських активів.
"Звичайно, ми сподіваємося також на значний внесок США в цей пакет. Але ще більш нагальним є збільшення військових постачань", - додав Домбровскіс.
Він наголосив, що важливо не просто якось закінчити війну, перетворивши її на тліючий конфлікт, як це було на Донбасі з 2014 року, а потрібно "прийти до справедливого і довготривалого рішення".
"Але, знову ж таки, все залежатиме від того, яку підтримку ми як західний демократичний світ надаватимемо Україні", - наголосив виконавчий віцепрезидент Єврокомісії.
Як повідомляв Укрінформ, Володимир Зеленський представив План перемоги 16 жовтня у Верховній Раді, а 17 жовтня – на саміті Європейського Союзу, що проходив у Брюсселі.
План складається з п’яти пунктів – геополітичного, двох військових, економічного та безпекового, а також із трьох таємних додатків.
Перший пункт – запрошення України в НАТО. За словами Зеленського, цей крок може стати фундаментальним для миру і свідченням для Путіна, що його геополітичні розрахунки програшні.
У другому пункті йдеться про незворотне зміцнення української оборони проти агресора. Президент зазначив, що є чіткий перелік зброї, яка здатна підтримувати необхідну силу українських воїнів. Цей пункт Плану містить таємний додаток, і до нього мають доступ саме ті партнери, у яких є відповідний військовий потенціал допомоги.
Третій пункт – стримування. Україна пропонує розмістити на своїй території комплексний неядерний стратегічний пакет стримування, що буде достатнім для захисту від будь-якої воєнної загрози з боку Росії. Цей пункт також містить таємний додаток. Його вже отримали США, лідери Великої Британії, Франції, Італії та Німеччини.
Четвертий пункт стосується стратегічного економічного потенціалу. Україна пропонує стратегічним партнерам укласти спеціальну угоду щодо спільного захисту наявних у країні критичних ресурсів, спільного інвестування та використання відповідного економічного потенціалу. Цей пункт також має таємний додаток, який передають лише визначеним партнерам.
П’ятий пункт – безпековий. Він розрахований на повоєнний час та передбачає у разі згоди партнерів заміщення окремих військових контингентів збройних сил США, дислокованих у Європі, українськими підрозділами, які здобули реальний досвід сучасної війни, застосування західної зброї та взаємодії з військовими НАТО.