Ядерна енергетика: як Amazon і Google забезпечують екологічність своїх дата-центрів
Ядерна енергетика: як Amazon і Google забезпечують екологічність своїх дата-центрів

Ядерна енергетика: як Amazon і Google забезпечують екологічність своїх дата-центрів

Amazon і Google інвестують у ядерну енергетику, щоб забезпечити свої центри обробки даних чистою енергією.

Технічні гіганти Amazon і Google анонсували інвестиції у наступне покоління ядерних реакторів. Обидві компанії шукають нові джерела безвуглецевої електроенергії, щоб задовольнити зростаючий попит з боку центрів обробки даних і штучного інтелекту, інформує Associated Press.

Вчора, 16 жовтня, компанія Amazon оголосила про плани інвестувати в будівництво малих ядерних реакторів, а за два дні до цього аналогічну заяву зробила компанія Google. Як повідомляється, обидва технічні гіганти шукають нові джерела безвуглецевої електроенергії, щоб задовольнити зростаючий попит з боку центрів обробки даних і штучного інтелекту.

Заяви компаній пролунали після того, як минулого місяця власник закритої атомної електростанції Three Mile Island розповів, що планує перезапустити реактор аби технічний гігант Microsoft міг купити електроенергію для забезпечення своїх центрів обробки даних.

Відомо, що усі три технологічних гіганти інвестували кошти в сонячні та вітрові технології, які виробляють електроенергію без викидів парникових газів. Однак тепер вони повідомляють, що потрібно йти далі в пошуках чистої електроенергії, аби задовольнити як попит, так і власні зобов’язання щодо скорочення викидів.

Важливо зазначити, що пошук нових джерел чистої енергії також обумовлен і зростанням попиту на електроенергію через електрифікацію будинків та транспортних засобів. Зокрема, минулого року споживання електроенергії досягло рекорду, створивши значне навантаження на електричні мережі. Велика частина цього попиту також надходить і від центрів обробки даних та штучного інтелекту.

Міжнародне енергетичне агентство прогнозує, що загальне споживання електроенергії центрами обробки даних у 2026 році може сягнути понад 1000 терават-годин, збільшившись більш ніж удвічі порівняно з 2022 роком. «Штучний інтелект сприяє значному збільшенню кількості центрів обробки даних і потужностей, які необхідні для мережі», – сказав Associated Press віце-президент Amazon Кевін Міллер. Він додав, що компанія розглядає ядерний потенціал як дійсно ключовий і важливий.

Важливо зазначити, що атомна енергетика є кліматичним рішенням, адже її реактори не викидають парникових газів, що спричиняють глобальне потепління. А малі модульні реактори є типом ядерних реакторів, який може генерувати приблизно одну третину потужності традиційного реактора. Розробники кажуть, що малі реактори будуються швидше та за більш низьку ціну, ніж великі реактори.

Источник материала
loader
loader