Кремль використовує угоду з Північною Кореєю для уникнення нової мобілізації
Кремль використовує угоду з Північною Кореєю для уникнення нової мобілізації

Кремль використовує угоду з Північною Кореєю для уникнення нової мобілізації

Кремль намагається відтермінувати необхідність проведення нових етапів мобілізації в Росії, використовуючи нову угоду про всебічне стратегічне партнерство з Північною Кореєю. Як повідомляють аналітики Інституту вивчення війни (ISW) у своєму звіті, даний підхід може слугувати юридичним обґрунтуванням для розгортання північнокорейських солдатів у російських бойових діях.

Стратегічне партнерство з КНДР

14 жовтня Володимир Путін направив до Держдуми текст договору про стратегічне партнерство між Росією та Північною Кореєю, підписаного у червні 2024 року. Речник Кремля Дмитро Пєсков підкреслив, що угода містить положення про “взаємне співробітництво в галузі оборони та безпеки”. Це, за словами аналітиків ISW, може бути використано для легітимації залучення північнокорейських військовослужбовців у конфлікті.

Згідно зі звітом, Кремль не підтвердив інформацію про формування батальйону з 3 тис. північнокорейських громадян для участі у військових операціях у Курській області, а також про дезертирство групи північнокорейських солдатів.

Уникнення мобілізації та криптомобілізація

Експерти вважають, що угода з КНДР свідчить про прагнення Путіна знайти альтернативні шляхи зміцнення Збройних сил без оголошення часткової або загальної мобілізації. Російський лідер продовжує покладатися на криптомобілізацію та створення нових добровольчих підрозділів, аби уникнути негативних наслідків для суспільства.

Ця проблема стала особливо актуальною після вторгнення українських сил у Курську область в серпні 2024 року, що викликало нові потреби в особовому складі для захисту цього фронту.

Реакція Путіна та його стратегія

У звіті ISW зазначається, що реакція Путіна на зміни в бойовій ситуації відповідає його загальній стратегії ведення війни. Він уникає широкої мобілізації, акцентуючи увагу на формуванні нових підрозділів територіальної оборони та використанні призовників.

Використання північнокорейського персоналу в рамках угоди про взаємну оборону є частиною загальних зусиль, спрямованих на посилення російської армії без оголошення масштабної мобілізації.

Теги по теме
Россия Владимир Путин
Источник материала
loader
loader