Дмитро Литвин: В Офісі президента немає чорного списку українських медіа
Дмитро Литвин: В Офісі президента немає чорного списку українських медіа

Дмитро Литвин: В Офісі президента немає чорного списку українських медіа

Радник президента розповів про роботу комунікаційної команди ОП, як Зеленський отримує новини і назвав його «головним медіа країни».

Радник президента з питань комунікацій Дмитро Литвин заперечив, що в Офісі президента є чорний список українських медіа, з якими чиновникам начебто забороняють спілкуватися. Про це він сказав в інтерв’ю виданню Telegraf.

«Звісно, ні», — відповів Литвин на пряме запитання редакції.

Він стверджує, що навпаки, представникам Офісу президента «часто доводиться тиснути на чиновників, аргументувати, доводити, щоб хтось все ж роз’яснив, що є якась проблема, наприклад, щось сталося, і це треба пояснити журналістам. І більше енергії часу йде на те, щоб ці люди хоча б у форматі оффреку, скажімо, зустрілися і поговорили».

Те, що чиновники відмовляються коментувати щось медіа, Литвин пояснив так: «Буває, що людям нічого відповісти, або вони, наприклад, зробили якусь помилку і не хочуть її пояснити, або вони потрапили в якусь проблему чи скандал і не хочуть з цього виходити. І їм легше сказати, що їм заборонили спілкуватися, ніж чесно поговорити з журналістами та щось пояснити».

На уточнювальне запитання, чи саме він цим займається, Литвин відповів, що це командна робота. 

Він також знову заперечив, що чинив тиск на чиновників, забороняючи їм спілкуватися з «Українською правдою», про що стверджувала у своєму матеріалі «УП».

«Гляньмо на те, що говорили в УП, наприклад: що нібито я телефоную мерам і забороняю їм спілкуватись з цим виданням. Я взагалі не говорю з мерами. Із жодним. Нема мера, який може сказати, що я говорю з ним». Відзначимо, що ні в заяві «УП» про тиск, ні у матеріалі видання, де згадано про роль у цьому Литвина, не сказано про вплив Литвина на мерів міст. «Детектору медіа» також не вдалося знайти згадки про начебто заборону на спілкування мерів з виданням, про яке заявив радник президента, в інших матеріалах «УП». 

На запитання про роботу комунікаційної команди ОП з медіа чи лідерами думок, Литвин відповів, що відповідає на 99% запитів, які до нього надходять. «Якщо ми не можемо сказати щось відкрито, то я хоча б пояснюю контекст, що відбувається, щоб людина розуміла, в чому сенс. […] Моя особиста думка, що треба давати більше певного контексту, особливо це стосується зовнішньої політики і всіх контактів з партнерами. Багато журналістів з об'єктивних причин не бачать, як відбуваються перемовини, що звучить, що не звучить, і реагують потім в Україні, скажімо, на якісь іноземні медіа. І цей контекст заходить не так, як він є насправді», — сказав він.

Головним у комунікаційній команді ОП Литвин назвав президента Володимира Зеленського: «Він взагалі головне медіа країни. Головний голос країни. (...) Всі сприймають Україну та інформацію про Україну, і про те, чого країна прагне, хоче, потребує, через те, що говорить президент».

Литвин додав, що хоча в Україні останнім часом промови президента викликають «менше уваги, емоцій і менше поширення», за кордоном сприйняття промов йде «саме так, як треба. Тобто, воно ж все прораховується, як має бути», та каже, що  промови президента «багато в чому інструмент зовнішньої політики».

На запитання, як Зеленський отримує новини, Литвин розповів, що вранці президент отримує звіти з різних структур і протягом дня «багато людей його інформують». Він додав, що президент «сам дивиться новини, сам їх читає», «цікавиться, що відбувається у соцмережах», «і в принципі на ранок президент вже знає, яка в нас інформаційна картина і що реально відбувається в країні».

Литвин також ствердив, що Офіс президента не пов’язаний з анонімними телеграм-каналами, такими як «Джокер».

Як повідомляв «ДМ», 9 жовтня видання «Українська правда» оприлюднило заяву, де йдеться про тривалий та системний тиск, який Офіс президента здійснює на редакцію та окремих журналістів «УП», зокрема блокує спікерів від влади щодо спілкування з журналістами «Української правди» та участі в заходах.

Вже наступного дня «Українська правда» оприлюднила матеріал, у якому стверджується, що представником Офісу президента, який забороняє чиновникам спілкуватися з «УП» та викреслює редакцію зі списків запрошених на зустріч з президентом, є радник президента з питань комунікацій  Дмитро Литвин.

Українські журналісти та медійні організації, які є учасниками Медіаруху, висловили рішучий протест проти все більш системних спроб тиску на незалежні медіа з боку представників державної влади. Вони закликали президента негайно припинити тиск на медіа з боку держслужбовців, гарантувати прозорість і відкритість держорганів і надавати медіа безперешкодний доступ до інформації.

Голова парламентського комітету з питань свободи слова Ярослав Юрчишин скерував депутатське звернення до Офісу генпрокурора та Нацполіції через заяву «УП» про системний тиск з боку Офісу президента.

Фото: Дмитро Литвин та Володимир Зеленський / Офіс президента

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Офис Президента
Источник материала
loader
loader