Як повідомляє Укрінформ, цей соціальний проєкт створили для того, щоб висловити вдячність сміливим та професійним газовикам, які відновлюють нафтогазову інфраструктуру, пошкоджену росіянами.
Виставка експонується у фасадних вікнах Укрінформу на вулиці Богдана Хмельницького.
Проєкт містить історії самовідданості, жертовності, мужності працівників Нафтогазу. На кожній з 15-ти світлин розміщено QR-код з посиланнями на історію про героїзм українських енергетиків.
Начальник зміни товарно-транспортної дільниці ЛВДС “Кременчук”, АТ “Укртранснафта” Катерина Іляшевич: “Окупанти від початку повномасштабного вторгнення прицільно б’ють по всій нафтогазовій галузі, бо наша стала та ефективна робота, зрештою, дає змогу заправляти техніку, автомобілі, генератори та берегти тепло в домівках українців. Ми – пріоритетна ціль для ворога. Якщо якась кількість шахедів, “Калібрів” або Х-22 летить у напрямку нашої області, можна не сумніватися – добра половина ракет прямує в місце розташування об'єкта, на якому я працюю. Робота – невід’ємна частина мого життя, тож навіть найстрашнішим дням повномасштабної війни нас не вдалося роз'єднати. Одна з таких спроб сталася 2 квітня 2022 року. Я прокинулася о 6 ранку і почала збиратися на робочу зміну. За вікном завила сирена. 2 хвилини тривожного гулу й перші звуки вибухів. Із повідомлень колег стало зрозуміло: окупантам вдалося пробити щит протиповітряної оборони та накрити градом зі смертоносних ракет промисловість нашого міста”.
Оператор з видобування газу, АТ “Укргазвидобування” Андрій Клец працював під час окупації та побував у російській катівні.
“Ми продовжували їздити та виконувати свої функціональні обов’язки. Бо, з одного боку, кожен розумів, наскільки наша робота важлива, а з іншого – трудові будні давали змогу бодай на кілька годин перемкнутися з війни на улюблену справу. Коли зайнятий тим, що понад 16 років наповнює сенсом твоє життя, то перестаєш зважати навіть на регулярні обстріли та реальну небезпеку. І ця аксіома працювала і працює для кожного, кому я тисну руку на робочому місці й для кожного, хто видобуває газ, незважаючи ні на що”.
Електрогазозварник V розряду, АТ “Донецькоблгаз” Василь Полькін: “Краматорськ продовжує боротьбу за життя. Вона триває попри постійні ворожі обстріли та бажання загарбників зрівняти місто із землею. Містяни вже звикли до звуків безперервної канонади, а ми призвичаїлися до роботи в прифронтових умовах. Кожен ранок прокидаєшся, оглядаєш себе, розумієш, що живий. Приїжджаєш на роботу й отримуєш від керівництва інформацію про черговий ворожий обстріл та нове влучання. У теплі та з газом пройшли зиму 2022-2023 років і краматорці. Мені приємно розуміти, що до комфорту в їхніх домівках доклав руку і я. Та на цьому виклики не закінчилися, тому кожен із моїх колег-газовиків продовжує цілодобову боротьбу за право жити у мирній, цивілізованій, розвиненій та квітучій країні”.
Детальніше про соціальний проєкт “Герої газового фронту”та усі історії героїчних нафтогазівців - тут.
Новини партнерів