Про це під час відвідання військового полігону Ожиш у Вармінсько-Мазурському воєводстві, поблизу кордону з РФ, заявили глава польського уряду Дональд Туск і віцепрем'єр, міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш, передає кореспондент Укрінформу.
«Проєкт «Щит Схід» розпочинається», - оголосив Туск.
Він додав, що це є спільною ініціативою Польщі з балтійськими країнами.
Польський прем'єр висловив задоволення з приводу того, що при створенні «Щита Схід» з поляками та країнами Балтії співпрацюватимуть США, Велика Британія, Фінляндія.
Туск підкреслив, що значна частина інфраструктури матиме цивільний характер.
«На все це будуть не тільки національні, але й європейські кошти. Я говоритиму про це у Брюсселі в найближчі дні та тижні», - поінформував Туск.
Він зазначив: усе, що буде створено в межах цього проєкту, матиме характер відлякування противника, щоб не було війни.
Віцепрем'єр, міністр національної оборони РП Владислав Косіняк-Камиш зазначив, що на створення оборонної інфраструктури вздовж кордону з РФ та РБ упродовж 2024-2028 років буде спрямовано щонайменше 10 мільярдів злотих (понад 2,5 млрд дол.). «Це набагато більше, ніж інвестують країни Балтії чи будь-яка інша країна нашого регіону», - зазначив віцепрем'єр.
Він підкреслив, що метою «щита» є, зокрема, «перешкоджання пересуванню ворожих військ із одночасним сприянням пересуванню польських військ».
Міністр повідомив, що «Щит Схід» складатиметься, зокрема, з інфраструктури, фортифікацій, системи безпілотників і боротьби з безпілотниками, системи спостереження на всіх рівнях.
«За планом будівництво фортифікаційних елементів мало розпочатися у 2025 році, але буде змога це зробити вже в 2024 році», - сказав Косіняк-Камиш.
За його словами, у перші місяці на визначених відрізках східного кордону Польщі буде створено фортифікації і склади для озброєння.
Як передавало агентство, Варшава до 2028 року в межах масштабної програми “Щит Схід” збудує на кордоні з Росією і Білоруссю 700 км укріплення, системи викриття й оповіщення, передові бази, логістичні вузли й системи протидії безпілотникам тощо.
У 2022 році Польща побудувала на кордоні з Білоруссю загородження заввишки 5,5 м і завдовжки 186 км, а також встановила сучасну систему електронного моніторингу.
Це було відповіддю на штучне створення від літа 2021 року Білоруссю та Росією так званого міграційного тиску на кордоні РБ з Польщею та балтійськими країнами.
Фото: Getty Images