За даними слідства, схему ухилення від мобілізації вигадав голова однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій Харкова. Він працював разом з 12 спільниками, повідомляють в Офісі Генерального прокурора.
Отримати довідку і втекти за кордон
Вартість "послуг" складала від 2 до 5 тисяч доларів США. Ухилянти отримували підроблені довідки про інвалідність. Це дозволяло чоловікам списуватися з обліку та виїздити за кордон.
"Клієнти" навіть не приходили до медичної установи, а всю необхідну документацію про фейкову "інвалідність" отримували поштою або через посередників,
– зазначають у відомстві.
Злочинці фальсифікували всю медичну документацію, історію “хвороби”, записи про перебування на стаціонарному лікуванні. Після цього можна було підготувати фіктивне рішення медико-соціальної експертної комісії про призначення групи інвалідності.
За попередніми оцінками злочинці допомогли уникнути мобілізації понад 400 чоловікам.
Допис у телеграм-каналі Офісу Генерального прокурора України
Депутат у злочинній групі та вилучені мільйони
Серед спільників підозрюваного його підлеглі, очільники різних медичних установ міста та інші посередники. Один з обвинувачених до того ж обіймає посаду директора центру первинної медико-санітарної допомоги та є депутатом міської ради на Харківщині.
Правоохоронці провели 89 обшуків за місцем роботи та проживання підозрюваних, а також їх автомобілів. Вони знайшли більш ніж 500 тисяч доларів, майже 80 тисяч євро, понад 1 мільйон гривень і навіть російські рублі.
Допис Служби Безпеки України у телеграмі
Слідчі також вилучили велику кількість особових справ призовників, чорнові записи та комп'ютерну техніку з доказами незаконної діяльності.
Підозрюваних взяли під варту, їм загрожує до 8 років позбавлення волі.