Обсяги - величезні: Буданов дорікнув західним компаніям за компоненти у ракетах і дронах РФ
Обсяги - величезні: Буданов дорікнув західним компаніям за компоненти у ракетах і дронах РФ

Обсяги - величезні: Буданов дорікнув західним компаніям за компоненти у ракетах і дронах РФ

Західні компанії з виробництва напівпровідників не докладають достатніх зусиль для контролю своїх ланцюжків постачання, через що компоненти продовжують потрапляти у великих обсягах до РФ, яка використовує їх для своєї зброї проти України.

Про це сказав начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони Кирило Буданов у коментарі Bloomberg, передає Укрінформ.

«Якщо ви відкриєте будь-яку з цих ракет або безпілотників, ви самі побачите, що вони повні західних компонентів... Компанії можуть говорити, що вони нічого не продають Росії, що вони просто продають якимось посередникам. Але це не змінює того факту, що ці деталі потрапляють до Росії у величезних обсягах», - підкреслив він.

За словами Буданова, ці ракети не відправляються із заводів на склади, «вони відправляються прямо в підрозділи на передовій, які запускають їх по Україні».

Начальник ГУР зазначив, що єдиний спосіб заблокувати можливості Кремля щодо обстрілу української території – це зупинити потік напівпровідників до Росії. Однак, за його словами, цього не відбувається. «Всі відводять очі від того, що відбувається», – додав він.

Як пише Bloomberg, у 2022 році США та союзники запровадили експортний контроль, який заборонив постачання широкого класу технологій до РФ, щоб підірвати її оборонну промисловість. Обмеження зробили незаконними постачання до Росії напівпровідників західної розробки, якщо вони могли бути використані у військових цілях, навіть якщо вони були зроблені в Китаї.

Однак у російських ракетах регулярно виявляють компоненти, виготовлені низкою західних компаній. Йдеться, зокрема, про американські Silicon Laboratories Inc, Texas Instruments Inc., Analog Devices, німецьку Infineon Technologies та американську компанію з китайським капіталом Integrated Silicon Solution Inc. Велика кількість деталей, що виявлялися, були зроблені після лютого 2022 року.

Компоненти не продаються напряму Росії, натомість вони надходять переважно через компанії в Китаї та Гонконгу, зазначає видання. Американські компанії з виробництва мікросхем використовують авторизованих дистриб'юторів, які своєю чергою продають постачальникам електроніки по всьому світу.

США намагалися зупинити потік компонентів для ракет до РФ, вживши жорстких заходів проти цих посередників. Наприкінці серпня Міністерство фінансів США оприлюднило санкції проти 400 суб'єктів за підтримку війни Росії проти України, включаючи понад дюжину гонконзьких компаній. Але воно не звинуватило Analog чи інших американських виробників у порушенні експортного контролю, пише видання.

Як повідомляв Укрінформ, ракети та безпілотники, які Росія використовує для щоденних атак на мирні міста і селища України, містять компоненти, виготовлені у більш ніж 20 країнах.

Від початку повномасштабного військового вторгнення в Україну ЄС застосував проти Росії вже 14 пакетів персональних та секторальних економічних санкцій, щоб позбавити її доступу до високих технологій та спроможності фінансувати агресивну війну. При цьому Євросоюз приділяє велику увагу запровадженню «вторинних» санкцій, які мають запобігти спробам оминати санкції ЄС фізичними або юридичними особами, а також окремими країнами.

Нещодавно США запровадили посилені санкції проти РФ в IT-сфері.

Теги по теме
Оружие
Источник материала
loader
loader