ПриватБанк заблокував чоловіку рахунки за отримання 12 тисяч гривень від продажу криптоактивів на Binance - що вирішив суд
ПриватБанк заблокував чоловіку рахунки за отримання 12 тисяч гривень від продажу криптоактивів на Binance - що вирішив суд

ПриватБанк заблокував чоловіку рахунки за отримання 12 тисяч гривень від продажу криптоактивів на Binance - що вирішив суд

У ПриватБанку вказують, що оскільки легітимність платежів по криптовалюті не може бути підтверджена, то його віднесення до списку осіб, що мають обмеження у банківському обслуговуванні - правомірне

Чоловік отримав 12 тисяч гривень за продаж криптоактивів на криптобіржі Binance. Однак ПриватБанк заблокував його рахунки, тож він вимагає фінустанову зняти обмеження. Про це йдеться у рішенні Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області, опублікованому 27 вересня 2024 року. 

Чоловік є клієнтом АТ КБ "ПриватБанк" та має у своєму розпорядженні декілька карткових рахунків у гривні. 29.04.2024 року він за допомогою криптобіржі Binance зі свого електронного кабінету, розмістив ордер, за яким виставив на продаж 291,26 USDT за ціною 41,24 гривні на загальну суму 12 тисяч гривень. На цей ордер відгукнувся інший громадянин, який як випливає з їх електронного листування підтвердив зі свого електронного кабінету намір придбати криптоактиви. Той надав дані своєї картки, а саме рахунок, на яку третя особа мала перерахувати з карткового рахунку в АТ КБ "ПриватБанк" раніше обумовлену суму. Після того, як обумовлена раніше сума надійшла на його картковий рахунок АТ КБ "ПриватБанк" заблокував (припинив обслуговування) даний картковий рахунок, а згодом й інші.

Чоловік вказує, що у ПриватБанку відсутні будь-які дані про те, що його дії містять ознаки шахрайства. Тривалість періоду блокування його рахунків свідчить про протиправність дій фінустанови.

"Банком було обмежено банківське обслуговування рахунків позивача на підставі звернення фізичної особи, яка повідомила, що 29.04.2024 року стала жертвою шахрайства та перерахувала кошти зі своєї платіжної карти на його користь. Рахунок позивача не закрито, не заблоковано, йому згідно з умовами договору обмежено обслуговування платіжної картки. Він був проінформований про повне обмеження обслуговування в банку, рекомендовано звертатися до правоохоронних органів. Оскільки легітимність платежів по криптовалюті не може бути підтверджена, то його віднесення до списку осіб, що мають обмеження у банківському обслуговуванні - правомірне", - заявили у ПриватБанку. 

Яким було рішення суду? 

Суд задовольнив позов чоловіка. Акціонерне товариство комерційний банк «ПриватБанк» зобов'язали відновити обслуговування та здійснення операцій по трьох його карткових рахунках. 

"АТ КБ «ПриватБанк» належним чином не обґрунтувало правомірність тривалого блокування карткових рахунків, відкритих на ім'я позивача, доказів на підтвердження наявності порушень ним вимог законодавства, за наслідками яких було заблоковано його карткові рахунки АТ КБ «ПриватБанк» до суду не надало та, попри його неодноразові звернення не вчинило дій, направлених на розблокування та відновлення обслуговування карткових рахунків. Крім того, призупинення обслуговування рахунків на ім'я громадянина, включно з призупиненням видаткових операцій, триває з 29.04.2024 року, тобто, понад строки, встановлені чинним законодавством. Арешт на кошти позивача, які обліковуються на картковому рахунку, не накладено. Таким чином, дії банку АТ КБ «ПриватБанк» щодо блокування карткових рахунків відкритих на ім'я позивача та призупинення здійснення банківського обслуговування клієнта слід визнати неправомірними, тому позовні вимоги позивача підлягають задоволенню", - наголосив суд. 

Источник материала
loader
loader