![У світі 16% підлітків стають об’єктами кібербулінгу - Зеленська](https://thumbor.my.ua/w7ZY8W3i53kiFSgAerqO_iRxVFg=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fbf7973775457b1faf0d34c7b87f17dd8.jpg)
У світі 16% підлітків стають об’єктами кібербулінгу - Зеленська
Про це дружина Президента України Олена Зеленська повідомила в Телеграмі, передає Укрінформ.
За її словами, це дані дослідження в межах міжнародного проєкту “Здоров’я та поведінкові орієнтації учнівської молоді”, опубліковані у 2024 році. Дослідження проводили серед підлітків у Центральній Азії, Канаді та Європі, і в Україні також. “Розповідала про нього на четвертому Саміті перших леді та джентльменів, де тему булінгу згадували аж на двох панелях: про безпечний кіберпростір і безпечне шкільне середовище”, - зазначила перша леді.
Вона зауважила, що, булінг є не лише в інтернеті.
“Дітей можуть ображати у школі, і тоді батьки чують: “Я не хочу туди йти”, однак не розуміють причин. Важливо ж, що булінг не якась разова сварка з однолітками. Це систематичне приниження дитини, що може значно вплинути на формування її особистості та стан здоров’я”, - наголосила Зеленська.
Експерти Всеукраїнської програми ментального здоров’я “Ти як?” зібрали для батьків, опікунів і вчителів низку порад, що допоможуть правильно зреагувати на булінг і вчасно убезпечити від нього дитину. А можливо, і врятувати її, доки цькування не завдало критичної шкоди.
Як повідомляв Укрінформ, на Саміті леді та джентльменів ухвалили декларацію щодо захисту прав дітей.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)