Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство енергетики України.
"Атакуючи підстанції, які є критичними для роботи АЕС, росіяни створюють прямі загрози для ядерної та радіаційної безпеки. Ми дякуємо МАГАТЕ за те, що агентство відгукнулося на наше прохання і вже розпочало роботу своєї місії на одній з таких підстанцій. Відповідний моніторинг має убезпечити підстанції від майбутніх атак, а значить і сприяти стабільній роботі нашої атомної генерації", - зауважив Галущенко.
У свою чергу Турк запевнив, що Держдепартамент США докладає максимум зусиль для надання допомоги українському енергосектору в умовах російської агресії. Окремо під час цієї зустрічі наголошувалося на необхідності посилення ППО та інших засобів та інструментів захисту енергооб’єктів.
Галущенко у Відні також провів низку двосторонніх зустрічей з міжнародними партнерами, на яких обговорювалися питання ядерної безпеки.
Зокрема, відбулися зустрічі з делегаціями Бельгії, Євросоюзу, Великої Британії та Швейцарії.
"Зокрема обговорили, що Росія створює безпрецедентну ядерну загрозу і не заслуговує на привілейований статус в МАГАТЕ і Раді керуючих", - йдеться у повідомленні.
Галущенко підкреслив, що ризики, які створює агресор, надто високі, щоб зволікати з прийняттям правильних рішень і впровадженням правильних заходів. Наголошувалося, що треба змусити Росію поважати міжнародне право і виконувати резолюції генеральної конференції МАГАТЕ.
Як повідомлялося, під час 68-ої Генеральної конференції МАГАТЕ у Відні міністр енергетики України Герман Галущенко закликав усі країни-члени агентства дати одностайну відповідь Росії за злочинні атаки на цивільну енергетичну інфраструктуру й окупацію Запорізької АЕС.
Фото: mev.gov.ua