Суд залишив без змін запобіжний захід голові АМКУ Кириленку
Суд залишив без змін запобіжний захід голові АМКУ Кириленку

Суд залишив без змін запобіжний захід голові АМКУ Кириленку

Вищий антикорупційний суд розглянув апеляційні скарги адвокатів очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка, а також сторони обвинувачення та не задовольнив клопотань.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на «Суспільне».

«ВАКС 16 вересня розглянув апеляційні скарги адвокатів очільника Антимонопольного комітету Павла Кириленка, а також сторони обвинувачення. За підсумками засідання суд не задовольнив клопотання прокурорів, які просили про тримання Кириленка під вартою, а також його адвоката», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що захисник просив скасувати рішення слідчого суду та не застосовувати жодний запобіжний захід.

Натомість прокурорка Спеціалізованої антикорпрокуратури (САП) Валентина Гребенюк просила суд застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою із можливістю застави, адже за її твердженням Кириленко може виїхати з України. За її словами, голова АМКУ у минулому працював у прокуратурі ужгородського гарнізону Західного регіону і має певні зв'язки, які можуть допомогти йому у цьому. Водночас Гребенюк акцентувала, що наразі Кириленко не носить електронного браслета, адже у поліції нібито не було у наявності відповідних засобів контролю.

«Також, як нинішній голова антимонопольного комітету він (Кириленко — ред.) може підписати документ про своє відрядження. Застава не має бути меншою, як 56 мільйонів гривень» - наголосила прокурорка САП.

Своєю чергою чергою адвокат Кириленка Володимир Лисенко на таке прохання прокурорки заявив, що воно не обґрунтоване, адже сторона обвинувачення, на його переконання, за весь час слідства не надала конкретних доказів.

«Сторона обвинувачення не додавала твердження, що родичі (Кириленка — ред.) мали кошти й могли купити об’єкти нерухомості чи авто. Ці докази, які представила сторона обвинувачення не підтверджують причетність Кириленка до придбання цих об’єктів чи керування ними», - сказав захисник.

Також Лисенко зауважив, що відрядження можливе тільки за погодження з Кабміном, тобто Кириленко «сам собі не підпише і не виїде». Він також заявив про те, що немає доказів і звʼязків Кириленка з прикордонниками ужгородського гарнізону.

«Наголошую, розслідування триває понад 5 місяців, прокурори могли знайти доказати щодо його грошей, а їх — немає», — сказав адвокат.

Як повідомлялося, 28 серпня слідчий суддя ВАКС обрав голові АМКУ Павлу Кириленку запобіжний захід у вигляді застави розміром 30,280 млн грн.

Суд відмовив у задоволенні клопотання детективів НАБУ, погодженого прокурором САП, про тримання під вартою. У прокуратурі повідомили, що оскаржать це рішення.

14 серпня 2024 року детективи НАБУ повідомили про підозру голові Антимонопольного комітету Павлу Кириленку в незаконному збагаченні на ₴56,2 мільйона та декларуванні недостовірної інформації. Йому інкримінують порушення ст. 368-5 та ч. 2 ст. 366-2 ККУ.

Досудове розслідування встановило, що у 2020–2023 роках посадовець, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набув 21 об’єкт нерухомого майна та люксовий автомобіль шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

За інформацією слідства, загальна вартість активів становила ₴61,7 мільйона, і при цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

Правоохоронці встановили, що у подальшому з метою приховання факту незаконного збагачення фігурант не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування «Радіо Свобода».

29 серпня Голова Антимонопольного комітету Павло Кириленко вніс заставу у розмірі 30 млн грн, яку йому напередодні визначив Вищий антикорупційний суд у якості запобіжного заходу.

Теги по теме
САП Антикоррупционный суд
Источник материала
loader
loader