На півночі Марса виявлено близько 20 об’єктів, які можуть мати вулканічне походження
На півночі Марса виявлено близько 20 об’єктів, які можуть мати вулканічне походження

На півночі Марса виявлено близько 20 об’єктів, які можуть мати вулканічне походження

Вчені виявили на Марсі великомасштабні структури, які можуть мати вулканічне походження або бути ущільненим матеріалом через зіткнення з метеоритами. Ці структури були виявлені на північних полярних рівнинах, які покриті товстим шаром осадових порід, які, як вважають, відклалися на древньому морському дні.

Дослідники виміряли гравітаційне поле Марса вивчення внутрішньої структури планети і виявили, що північні полярні регіони приблизно 300–400 кг/м3 щільніше, ніж їх оточення.

Це відкриття було зроблено за допомогою аналізу, який поєднав моделі та дані кількох місій, включаючи місію NASA InSight.

Доктор Барт Рут з Делфтського технічного університету (TU Delft) зазначив: «Ми виявили близько 20 об’єктів різного розміру, розкиданих по області, що оточує північну полярну шапку. Схоже, що на поверхні немає жодних слідів. Однак завдяки вимірам гравітаційного поля ми маємо привабливий погляд на більш давню історію північної півкулі Марса».

Дослідники виявили нові відомості про структури, що лежать в основі величезного вулканічного регіону Tharsis Rise, який включає колосальний вулкан Olympus Mons. Хоча вулкани дуже щільні, область Тарсіс знаходиться набагато вище, ніж середня поверхня Марса, і оточена областю порівняно слабкої гравітації. Це можна пояснити величезним шлейфом лави, що рухається глибоко всередині марсіанських надр до поверхні.

Місія NASA InSight дала нову інформацію про твердий зовнішній шар Марса, яка вимагає переосмислення морфології вулкана Олімпус Монс та його околиць. «Це показує, що всередині Марса все ще може зберігатися активність, яка впливає на поверхню і, можливо, створює нові вулканічні утворення», — сказав доктор Рут.

Доктор Рут входить до команди, що пропонує місію «Марсіанська квантова гравітація» (MaQuls), мета якої — детальне картування гравітаційного поля Марса. Ця місія дозволить краще вивчити надра планети та зрозуміти поточну конвекцію мантії, а також динамічні поверхневі процеси, такі як сезонні зміни в атмосфері та виявлення підземних водоймищ.

«Спостереження за допомогою MaQuIs дозволять нам краще вивчити надра Марса. Це допоможе дізнатися більше про ці загадкові приховані особливості, а також зрозуміти динамічні поверхневі процеси», — сказала доктор Ліза Вернер з DLR, яка представила місію MaQuIs на Європейському науковому конгресі (EPSC) у Берліні.

Источник материала
loader
loader