Згодом глава фракції "Слуга народу" Давид Арахамія заявив, що на засіданні фракції 4 вересня обговорили створення нової інституції в уряді з робочою назвоюМіністерство повернення українців.
Проводимо обговорення кандидатів, які могли б його очолити,
– заявив Арахамія.
Що відомо про Міністерство повернення українців
Перший віцеспікер Ради Олександр Корнієнко у коментарі РБК-Україна відповів на питання, коли з'явиться міністерство та хто його очолить.
Думаю, ми дізнаємося про це точно не зараз, потрібен час на пошук кандидата, який би відповідав масштабному завданню – поверненню українців. Можливо, міністерство називатиметься якось інакше,
– заявив Корнієнко.
Він пояснив, що міністерство займатиметься роботою з українцями за кордоном. Насамперед із тими, хто тимчасово залишив свої домівки тут.
"І зараз ми бачимо тенденції, що ця тимчасовість може стати постійною. Ми хотіли б створити умови, щоб вони з більшою охотою поверталися. Одна з ідей, яка озвучується, – міністерство має мати представництва у країнах найбільшої присутності українців. Це Варшава та Берлін. Можливо, десь в інших країнах", – заявив нардеп.
За словами Корнієнка, міністерство не має бути підміною МЗС, адже Міністерство закордонних справ займається консульськими питаннями технічно та організаційно. За словами політика, треба працювати з людьми психологічно та шукати додаткові джерела фінансування.
Фронт роботи буде великим. Потрібно зрозуміти яка законодавча база, які внести зміни до певних законів. У нас не закрита дискусія про множинне громадянство для українців. Її ми продовжуватимемо, тому що це важливий аспект у питанні повернення,
– запевнив Корнієнко.
Раніше президент України пояснював, що Міністерству закордонних справ не вистачить сил не втратити 7,5 мільйона українців за кордоном. Зеленський пояснював, що один з напрямів, яким буде займатися відомство – дати цим громадянам роботу в Україні.