Самохідні ноші: до використання у ЗСУ допустили безпілотний транспортер FOXTAC
Самохідні ноші: до використання у ЗСУ допустили безпілотний транспортер FOXTAC

Самохідні ноші: до використання у ЗСУ допустили безпілотний транспортер FOXTAC

У Міністерстві оборони кодифікували та допустили до постачання для Збройних сил України вітчизняний безпілотний логістично-евакуаційний транспортер FOXTAC.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міноборони.

«Наземна роботизована платформа призначена для виконання різних логістичних функцій та може застосовуватись й для евакуації поранених з поля бою», - ідеться у повідомленні.

Самохідні ноші: до використання у ЗСУ допустили безпілотний транспортер FOXTAC - Фото 1

У Міноборони зазначили, що на даний час для евакуації поранених з поля бою у підрозділахЗСУ використовують різні технічні засоби, зокрема гусеничну та колісну бронетехніку вітчизняного чи іноземного виробництва, квадроцикли, мотоцикли з евакуаційними причепами, а почасту евакуацію проводять за допомогою ручних ношей.

Універсальних засобів та способів евакуації немає. Щоразу бойові медики обирають транспорт і спосіб евакуації залежно від поточних обставин: характеру бойової обстановки, рельєфу, рівня маскування, кількості поранених і важкості отриманих військовослужбовцями травм.

Ще один з доступних варіантів вивозу поранених з поля бою – використання наземних роботизованих комплексів.

Логістично-евакуаційний транспортер вітчизняного виробництва майже безшумний, має низький силует – висота виробу не перевершує 40 см, що при наявності польової рослинності дозволяє здійснювати евакуацію поранених непомітно.

Завдяки застосованим конструктивним рішенням FOXTAC може бути переведений з транспортного у робоче положення за лічені хвилини.

Може перевозити вантаж вагою до півтора центнера, тобто пораненого бійця у повному бойовому спорядженні, боєприпаси на позицію.

Керування транспортером здійснюється як дистанційно, так і за допомогою провідного пульта, що дозволяє супроводжувальному бойовому медику контролювати та коректувати рух.

Транспортер може додатково комплектуватися пристроями, які дозволяють відстежити його місцеперебування і знайти платформу та вантаж у випадку, якщо з евакуаційною групою втрачений зв’язок.

Як повідомляв Укрінформ, Міноборони кодифікувало та допустило до постачання для ЗСУ вітчизняний бронетранспортер «Хорунжий».

Фото: Міноборони

Теги по теме
Вооруженные силы Украины Минобороны
Источник материала
loader
loader