![Пишний запевняє, що відмова від копійок не буде фінансуватися з бюджету](https://thumbor.my.ua/DAotCXBpD5QZFNz8omIyrMHVhxk=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F457%2F3634801f5066efdf46c22f8e485f29cf.jpg)
Пишний запевняє, що відмова від копійок не буде фінансуватися з бюджету
Голова Національного банку України Андрій Пишний запевнив громадськість, що ініціатива щодо зміни назви розмінних монет з «копійка» на «шаг» не потребуватиме жодних додаткових витрат з державного бюджету або бюджету НБУ. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook, підкресливши, що фінансовий аспект є одним з ключових пріоритетів у процесі дерусифікації грошового обігу.
Пишний наголосив, що нові монети будуть введені в обіг паралельно з копійками, що дозволить уникнути витрат на утилізацію старих монет та виготовлення нових. Це рішення є економічно доцільним і не створить додаткового фінансового навантаження на державу. Голова НБУ запевнив, що дерусифікація у грошовому обігу відбудеться без шкоди для державного бюджету.
Ця ініціатива є частиною широкомасштабних змін, які спрямовані на позбавлення України від залишків впливу Росії. Однак, важливим є те, що ці зміни не потребують додаткових витрат. Впровадження шагів замість копійок відбуватиметься в рамках вже існуючого фінансового планування, без потреби у виділенні додаткових коштів.
Пропозиція змінити назву монет на «шаг» має історичне підґрунтя і символізує повернення до українських традицій. Назва «шаг» має давнє українське походження і широко використовувалася в Україні ще з XVI–XVII століть. При цьому, як підкреслили в НБУ, відновлення цієї назви відбудеться без додаткових фінансових витрат.
Національний банк України вже підготував необхідні пропозиції щодо законодавчих змін. Якщо Верховна Рада ухвалить відповідні закони, НБУ зможе розпочати карбування та введення в обіг нових монет.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)