Про це заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Будемо сподіватися, що це запрошення міністра закордонних справ Туреччини на нашу зустріч стане першим кроком для відновлення процесу діалогу з метою пошуку вирішення всіх проблем, зокрема кіпрської”, - сказав Боррель.
У Брюссель на неформальну зустріч міністрів закордонних справ уперше за 5 років був запрошений очільник МЗС Туреччини.
Високий представник ЄС зазначив, що, попри позитивний тон дискусій, не було визначено конкретного графіка для просування Туреччини в процесі членства в ЄС.
«Туреччина є країною-кандидатом і буде такою й надалі», - підкреслив він.
У свою чергу міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан наголосив на прихильності Туреччини просуванню позитивного порядку денного у відносинах з ЄС. Він також зауважив, що прогресу у відносинах можна було б ефективніше досягти завдяки конструктивному підходу з боку ЄС, який не залежить виключно від вирішення кіпрського питання.
Як повідомляв Укрінформ, острів Кіпр був розділений на дві частини в 1974 році – після турецької інтервенції, яка сталася внаслідок перевороту в Нікосії, що мав на меті об’єднання з Грецією. Туреччина окупувала північну частину Кіпру, де пізніше була проголошена невизнана держава Північний Кіпр (її незалежність визнає тільки Туреччина). Місто Нікосія (столиця Кіпру) розділена також на дві частини. ЄС у квітні цього року заявив, що зацікавлений у відновленні переговорів щодо кіпрського врегулювання.
29 серпня у Брюсселі пройшла неформальна зустріч міністрів закордонних справ країн Євросоюзу, на яку після 5-річної перерви також було запрошено міністра закордонних справ Туреччини.