Україна продовжує активний діалог з міжнародними партнерами щодо можливості зняття обмежень на застосування далекобійної зброї для самозахисту. Міністр оборони України Рустем Умєров повідомив, що все більше союзників підтримують цю ідею, підкреслюючи важливість дотримання міжнародного права. Такі консультації відбулися після засідання Ради Україна-НАТО 28 серпня, на якому обговорювалися питання посилення обороноздатності України.
Підтримка з боку НАТО
Ініціатива провести засідання Ради Україна-НАТО надійшла від Києва у відповідь на масовану повітряну атаку, під час якої Росія використала понад 200 ракет і безпілотників. Умєров поінформував партнерів про поточну ситуацію та наголосив на необхідності посилення протиповітряної оборони країни. Він також підкреслив важливість продовження консультацій щодо створення «щита ППО» над західними областями України.
«Ми обговорили подальші плани з постачання систем ППО і ракет-перехоплювачів до них. Нам необхідно посилювати протиповітряну оборону. Також ми продовжуємо консультації, зокрема у двосторонніх форматах, щодо створення «щита ППО», так званого «пояса безпеки» над західними областями країни», – зазначив Умєров у своєму дописі на X (Twitter).
Посилення підтримки
Міністр оборони висловив вдячність союзникам за надану та обіцяну підтримку і зазначив, що все більше держав виступають за зняття обмежень на використання далекобійної зброї Україною. Це рішення відповідатиме нормам міжнародного права і дозволить Україні ефективніше захищати свою територію від агресії.
Перспективи зняття обмежень
Умєров також повідомив, що в п’ятницю він зустрінеться з міністром оборони США Ллойдом Остіном для обговорення зняття обмежень на використання американської зброї для ударів по території Росії. За інформацією CNN, це питання стає дедалі актуальнішим у контексті міжнародних зусиль щодо зміцнення обороноздатності України.
Підтримку зняття обмежень висловив також високий представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та політики безпеки Жозеп Боррель. Він зазначив, що дозволити Україні використовувати зброю для ударів по Росії сприятиме мирним зусиллям Києва, підкреслюючи право України на самозахист.