У 2024 році українці опустилися на пʼять позицій порівняно з попереднім роком. Водночас Україна входить до пʼятірки держав, чий рейтинг благодійності зріс найбільше за десятиліття.
Україна посіла сьоме місце у світовому рейтингу благодійності. Ще у 2023 році населення нашої країни забезпечило рекордні показники донатів, тож Україна перебувала на другому місці. Про це свідчать дані британської організації Charities Aid Foundation (CAF), що формує перелік, Forbes.
Згідно з даними CAF, серед дорослих українців 77% опитаних допомагають незнайомцям, 67% донатять і 27% волонтерять.
Загалом наша країна третій рік поспіль входить до першої десятки країн у світовому рейтингу благодійності World Giving Index.
У 2024 році українці опустилися на пʼять позицій порівняно з попереднім роком. Водночас Україна входить до пʼятірки держав, чий рейтинг благодійності зріс найбільше за десятиліття.
Цьогоріч до благодійності були залучені рекордні 4,3 млрд осіб у світі, що еквівалентно 73% дорослого населення.
Водночас сьомий рік поспіль найщедрішою є Індонезія, де 90% громадян роблять фінансові пожертви, а 65% волонтерять.
Світовий рейтинг благодійності публікують щорічно з 2010 року на основі даних всесвітнього опитування компанії Gallup World View. Рейтинг формують за трьома критеріями – пожертвування, волонтерство та допомога громадян незнайомим людям. У 2024-му в дослідженні взяли участь понад 145 000 респондентів зі 142 країн.
У 2023 році тільки найбільші українські фонди витратили понад 1,5% ВВП, що співставно з галузями, як-от будівництво або експорт чорних металів. 23 серпня Forbes Ukraine проведе у Львові форум «Майстри добра», де підприємці, благодійні фонди та експерти обмінюватимуться ідеями, рішеннями та ефективним досвідом благодійності.
Нагадаємо, з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну і станом на квітень 2024 року великі українські бізнес-групи задонатили на допомогу Збройним силам та на гуманітарну допомогу 58,5 млрд грн.
Раніше в ЗСУ розповіли, яку суму задонатили українці з 24 лютого 2022 року.