![Термін у 9 місяців треба не для порятунку УПЦ МП, а для законних процедур, – Потураєв](https://thumbor.my.ua/eGsvkU4ujqMgBjBJteDq40eyk1k=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F0fd85ef0dd2359de3cfe902cd5616e04.jpg)
Термін у 9 місяців треба не для порятунку УПЦ МП, а для законних процедур, – Потураєв
Процедури пов'язані з майбутнім набранням чинності законопроєкту "Про захист конституційного ладу у сфері діяльності релігійних організацій". Нюанси заборони УПЦ МП розповів голова Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.
Як відбуватиметься заборона УПЦ МП
Законопроект №8371 передбачає негайну заборону РПЦ, а українські релігійні організації, які підозрюють у співпраці з російською церквою, матимуть 9 місяців, щоб розірвати зв'язки з Москвою.
Після прийняття цього закону Українська православна церква, яка каже, що вона розірвала стосунки з Московським патріархатом, в чому насправді є багато підстав сумніватися, все ж таки почне процеси реального і остаточного роз’єднання з Москвою. А краще, звичайно, щоб крім процесів остаточного роз’єднання з Москвою пішов процес об'єднання з Православною церквою України. На це потрібен, дійсно, певний час,
– пояснив Потураєв.
Водночас, за його словами, це не означатиме, що закон у цей період не діятиме. Документ набирає чинності через місяць після підписання.
Це пов'язано з певними процедурними особливостями, коли такий важливий і політично складний законопроєкт вступає в дію. Також надається три місяці (і це мінімальний термін, бо в інших випадках ми зазвичай прописуємо шість місяців), щоб Державна служба з етнополітики та свободи совісті розробила нормативку під цей закон. А це, зокрема, і положення про формування складу тієї комісії, яка має бути незалежною від виконавчої влади і яка буде проводити дослідження наявності зв'язків, афіліації з Москвою або дослідження стосовно фактів розповсюдження ідеології "руского міра",
– розповів нардеп в інтерв'ю.
Раніше голова Верховної Ради Руслан Стефанчук заявив, що парламент розгляне питання про заборону РПЦна найближчому пленарному засіданні. В роботі над відповідним законопроєктом брали участь і юридичні служби, і велика кількість депутатів.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)