Купив сім квартир на посаді глави ОВА: топпосадовцю оголосили підозру
Купив сім квартир на посаді глави ОВА: топпосадовцю оголосили підозру

Купив сім квартир на посаді глави ОВА: топпосадовцю оголосили підозру

Очільнику державного органу зі спеціальним статусом 14 серпня оголосили про підозру у незаконному збагаченні на ₴56,2 мільйона та декларуванні недостовірної інформації.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура у Телеграмі.

Купив сім квартир на посаді глави ОВА: топпосадовцю оголосили підозру - Фото 1

Про підозру чиновнику повідомили детективи Національного антикорупційного бюро України за погодженням прокурора САП .

Під час досудового розслідування було встановлено, що у 2020-2023 роках вказана особа, обіймаючи посаду керівника обласної державної адміністрації, набула 21 об’єкт нерухомого майна та автомобіль преміум-класу шляхом реєстрації права власності на родичів своєї дружини.

Купив сім квартир на посаді глави ОВА: топпосадовцю оголосили підозру - Фото 2

Посадовець придбав сім квартир у Києві та Ужгороді загальною площею 688,5 кв. м, будинок площею понад 220 кв. м, дві земельні ділянки під Києвом, два гаражні бокси, шість паркувальних місць, три нежитлові приміщення загальною площею понад 190 кв. м та автомобіль ВМW Х3.

Загальна вартість активів становила ₴61,7 мільйона. При цьому законні доходи чиновника та членів його родини не дозволяли здійснити таких покупок.

Водночас різниця між вартістю вказаного майна і наявними коштами посадовця та його дружини становила ₴56,2 мільйона.

У подальшому з метою приховування факту незаконного збагачення посадовець не зазначив відомості про набуте майно в деклараціях особи, уповноваженої на виконання функцій держави, за 2020, 2021, 2022 та 2023 роки.

Приводом для розслідування САП та НАБУ стало оприлюднення журналістського розслідування "Радіо Свобода", підкреслили у САП.

Дії особи кваліфіковані за ст. 368-5 (набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів, вартість яких більше ніж на 6,5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує її законні доходи) та ч. 2 ст. 366-2 (умисне внесення суб'єктом декларування завідомо недостовірних відомостей до декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави) Кримінального кодексу України.

Як повідомляв Укрінформ, у березні цього року САП і НАБУ за фактом оприлюднення розслідування програми "Схеми" про майно родини керівника Антимонопольного комітету України Павла Кириленка відкрили кримінальне провадження.

За даними журналістів-розслідувачів, статки родини керівника АМКУ почали з'являтися ще у 2020 році, коли він обіймав посаду очільника Донецької ОДА.

Протягом наступних трьох років родичі посадовця придбали апартаменти, земельні ділянки, будинок, офіси, автівки та паркомісця в Києві, області та на заході України.

Вартість придбаного майна оцінюється у ₴70 мільйонів.

За даними "Схем", Кириленко користується частиною цього майна, проте його не задекларував.

Фото: НАБУ

Теги по теме
НАБУ САП
Источник материала
loader
loader