Чи законно надсилати повістки поштою: що пише в постанові Кабміну
Чи законно надсилати повістки поштою: що пише в постанові Кабміну

Чи законно надсилати повістки поштою: що пише в постанові Кабміну

Власне, з 18 липня 2024 року військовозобов'язані українці можуть отримувати повістки не лише особисто, а й поштою. Таке нововведення передбачено постановою Кабміну №560, – інформує 24 Канал.

Повістки поштою: що важливо знати

Згідно з оновленим законодавством, повістка вважається доставленою, попри те, чи особа отримала поштове відправлення, чи відмовилася від нього.

Неоновлення військово-облікових даних може призвести до штрафів від 17 000 до 25 500 гривень. Громадяни мають можливість перевірити наявність штрафів через систему Міністерства юстиції.

Водночас слід розуміти, що військовозобов'язаних викликають до ТЦК та СП з різних причин. Відповідно, види повісток можуть відрізнятися:

  • Повістка для уточнення даних. Використовується для оновлення інформації про склад сім'ї, стан здоров'я, місце роботи тощо.
  • Повістка на проходження військово-лікарської комісії. Підписана начальником ТЦК та СП, вона зобов'язує пройти медичне обстеження. До повістки додається картка медичного огляду, де після комісії буде вказано висновок щодо придатності до військової служби.
  • Повістка для призову на строкову військову службу. Призначена для виклику на строкову військову службу. Наразі такі повістки не видаються через загальну мобілізацію.
  • Мобілізаційне розпорядження. Вручається після проходження медкомісії, якщо військовозобов'язаного визнано придатним для військової служби.
Теги по теме
Законодавство
Источник материала
loader
loader