Третя окрема штурмова бригада ЗСУ провела у Києві передпоказ своєї моновистави «Ненароджені для війни», яку зараз демонструють у різних містах України. У листопаді бригада планує зібрати з нею зал у Києві.
«Ненароджені для війни» — це документальна театралізована вистава про реальне життя військового, події на фронті та те, як він все це відчуває. В її основі реальні історії бійців 3 ОШБр у виконанні бійця бригади та професійного актора Євгена «Авдєя» Авдєєнка, який упродовж 18 років грав на сцені, зокрема у Національному драматичному театрі ім. Лесі Українки та у Театрі драми і комедії на лівому березі. Це — історії, які він почув від своїх побратимів та посестер або прожив сам. Там є все: від «проспаного» початку широкомасштабної війни та прощання з родиною до різноманітних ситуацій під час боїв «на нулі», від історій про армійську рутину до жартів про солдатську дружбу, скріплену в боях, від чудернацьких історій про спілкування з окупантами до особистих трагедій. І все це — у виконанні одного актора. При цьому у виставі є як трагічні моменти, так і жарти та навіть чорний гумор і ненормативна лексика.
Ідея вистави у тому, що насправді усі «ненароджені для війни» і на фронті немає тих, хто одразу народився військовим. Тому, каже Євген Авдєєнко, фраза «я — ненароджений для війни» — це лише спроба втекти від свого обов’язку захищати країну.
«Медіа створили два образи: один — армія — це герої, а інший — "це не для мене, ну куди я?" І між ними прірва. Це треба змінювати», — сказав актор на початку вистави.
У коментарі «Детектору медіа» Євген Авдєєнко також зазначив, що вистава адресована цивільним і покликана показати, що військові, навіть дуже доблесні та відважні, все одно є такими самими простими людьми зі своїми страхами, почуттями та переживаннями.
«Мені здається, що це буде корисно для цивільних і посил тут не один. По-перше, можливо, хтось думає про те, щоб приєднатися до Збройних сил чи до Третьої штурмової зокрема. І раптом ця людина подивиться виставу і це їй допоможе прийняти рішення. По-друге, ми намагаємося показати, що в армії потрібні різні люди і в Третій штурмовій не всі — штурмовики. Є ті люди, які доглядають за технікою, є ті люди, які сидять за комп’ютером, є ті люди, які психологічно допомагають, — безліч професій», — каже Євген.
Читайте також: Хочеш бути красивим військовим у слоумо? Третя штурмова бригада рекламує себе у фільмі «Ми були рекрутами»
Режисером-постановником вистави є Анатолій Нейолов, художній керівник театру «Чорний квадрат». Каже, ідею запропонували комунікаційники 3 ОШБр і після знайомства з актором він вирішив її втілити.
Режисер-постановник моновистави «Ненароджені для війни» Анатолій Нейлонов та актор Євген Авдєєнко
«Мене питають: “Зробиш виставу?” Я кажу, що для цього потрібен актор, без актора цього не зробиш. “У нас є актор, який два роки вже на фронті”. Він приїхав і я бачу, що він вже більше боєць, ніж актор. Ми почали все згадувати, він швидко згадав, бо була практика. Найважче було те, що всі матеріали мають бути справжніми, всі, що він розповідає — це справжні історії справжніх людей. Тобто додумувати там не можна було, — розповів Анатолій Нейлонов у коментарі журналістам. — Це такий жанр мілітарі-стендап, якого в нас в Україні ніхто не робив. Це повинно якось чіпляти глядачів і мені здається, що нам вдалося».
Зараз цю моновиставу показують у різних українських містах. Найближчі покази заплановані у Білій Церкві, Хмельницькому, Вінниці, Черкасах, Полтаві та Прилуках. В листопаді, кажуть організатори, планують зібрати зал у Києві.
Більше деталей, також продаж квитків — на сайті 3 ОШБр за лінком. Всі зароблені під час показів кошти будуть перераховані на закриття потреб Третьої окремої штурмової бригади.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.