Пропагандистські телеграм-канали у 7 разів менше писали про суд у справі вбивства Фаріон, ніж про саме вбивство
Пропагандистські телеграм-канали у 7 разів менше писали про суд у справі вбивства Фаріон, ніж про саме вбивство

Пропагандистські телеграм-канали у 7 разів менше писали про суд у справі вбивства Фаріон, ніж про саме вбивство

Кількість публікацій у пропагандистських телеграм-каналах на тему суду щодо вбивства Ірини Фаріон була усемеро меншою, ніж повідомлень про саме вбивство: 3700 проти 2510.

Пропагандистські телеграм-канали значно менше обговорювали публічне засідання суду з обрання запобіжного заходу підозрюваному у вбивстві мовознавиці Ірини Фаріон, ніж її загибель минулого тижня.

Це дослідив Детектор Медіа у публікації «"Йому вся Україна має дякувати". Пропагандистські телеграм-канали про суд над підозрюваним в убивстві Ірини Фаріон» у межах спецпроєкту «Аналіз соціальних мереж».

Кількість публікацій на тему суду була усемеро меншою, ніж повідомлень про саме вбивство: 3,7 тисячі проти 25,1 тисячі.

Це свідчить про суттєве зниження інтересу до судового процесу з боку пропагандистських каналів.

26 липня підозрюваному у справі вбивства Ірини Фаріон, оголосили про підозру.

25 липня у Дніпрі затримали розшукуваного у справі вбивства громадської діячки та мовознавиці Ірини Фаріон. Міністр внутрішніх справ Ігор Клименко уточнив, що він є жителем Дніпра. 

24 липня ввечері, російські телеграм-канали опублікували відео нібито вбивства Фаріон. Як ідеться у відео, відповідальність за вбивство бере на себе «український автономний революційний расист». Фрагменту з нібито вбивством передує майже трихвилинний «Маніфест українського революційного расиста». При цьому на оприлюдненому ролику є водяний знак російських неонацистів NS/WP. За даними «Радіо Свобода», в середовищі російських ультраправих багато хто переконаний, що NS/WP — це проєкт російських спецслужб.

19 липня у Львові на вулиці Масарика скоїли замах на Ірину Фаріон. Нападник вистрілив мовознавиці та політикині у скроню. Лікарі намагалися зробити все можливе, але врятувати Фаріон не вдалося.

Фото: Getty Images.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Убийство
Источник материала
loader
loader