Між Туреччиною та Німеччиною виникла суперечка через кебаб
Між Туреччиною та Німеччиною виникла суперечка через кебаб

Між Туреччиною та Німеччиною виникла суперечка через кебаб

За даними Асоціації виробників дьонер-кебабів Європи (ATDID), на Німеччину припадає дві третини продажів цього товару на європейському ринку, обсяг якого оцінюють у 2,4 мільярда євро на рік.

Міжнародна федерація дьонерів (UDOFED), що базується в Туреччині, подала заявку до Європейської комісії на надання дьонер-кебабу статусу гарантованої традиційної спеціальності (TSG). Однак Німеччина заявила, що кебаб належить їй. Про це у п’ятницю, 26 липня, пишуть  та .

Вказується, що статус означав би, що приготування дьонер-кебабу в ЄС буде відповідати суворому переліку критеріїв – від точного складу м’яса і спецій до товщини ножа, яким нарізають м’ясо. А ті, хто не виконує ці вимоги, не зможе називати свій товар дьонер-кебабом.

У Берліні ж заявили, що дьонер-кебаб у 1972 році винайшли в Німеччині.

“Кожен, хто готує кебаб, буде сам вирішувати без вказівок з Анкари, як його готувати”, – заявив міністр сільського господарства Німеччини Джем Оздемір, батьки якого емігрували з Туреччини.

Він зазначив, що німецьке Міністерство сільського господарства сприйняло заявку Туреччини “зі здивуванням” та пригрозив “економічними наслідками” для турецької сторони. 

Аби вирішити суперечку, уряд Німеччини подав протест проти турецької заявки. Тепер Європейська комісія повинна вирішити, чи є заперечення Берліна прийнятним. Якщо так, то обидві сторони повинні будуть досягти компромісу протягом пів року.

Шеф-кухар та автор кулінарних книг українського походження, яка мешкає в Лондоні, Оля Геркулес вперше потрапила до списку найнатхненніших та найвпливовіших жінок Британії за версією Vogue.



Теги по теме
Германия Турция
Источник материала
loader
loader