Хто переконав Байдена відмовитись від участі у виборах президента США
Хто переконав Байдена відмовитись від участі у виборах президента США

Хто переконав Байдена відмовитись від участі у виборах президента США

Президент США Джо Байден прийняв рішення зняти свою кандидатуру з майбутніх президентських виборів після відкритої розмови з двома своїми давніми соратниками і помічниками – Стівом Річетті та Майком Донилоном. Про це повідомляє видання Politico, надаючи унікальний вигляд на те, як відбувалися ключові рішення у внутрішньопартійних кругах Демократичної партії.

Зазначається, Стів Річетті та Майк Донілон, давні соратники Байдена, приїхали до нього до Делавера у п’ятницю та суботу відповідно. Вони сиділи на відстані від президента, який мав позитивний тест на COVID, і подали інформацію, яка може прискорити кінець його політичної кар’єри.

П’ятеро людей, які знайомі з питанням і розмовляли на умовах анонімності, повідомили, що опитування кампанії, проведені цього тижня, показали, що його шанси на перемогу в листопаді малі. Байден поставив кілька запитань під час обговорення.

У неділю з Байденом у резиденції були лише перша леді Джилл Байден та два помічники: заступник голови адміністрації Енні Томасіні та помічник першої леді Ентоні Бернал. О 13:45 він повідомив близьким помічникам, що вирішив припинити боротьбу за черговий термін, зачитавши свій лист та подякувавши їм.

Ця заява вразила політичний світ і одразу змінила уявлення про Байдена: його партія, після трьох тижнів глузування з нього, почала вихваляти його послужний список, кар’єру на державній службі та рішення поставити країну на перше місце.

Не лише потік дезертирів з його партії призвів до цього, хоч і це відіграло роль. Головне, Байден сам остаточно переконався, що багато демократів усвідомили після його невдалого виступу на дебатах минулого місяця: він не може перемогти.

За словами двох джерел, кампанія замовила нові опитування в ключових штатах вперше за більш ніж два місяці, і результати виявилися похмурими: Байден відстає у всіх шести важливих штатах і зазнає краху у Вірджинії та Нью-Мексико, де демократи не планували витрачати великі ресурси.

Знаючи про це і очікуючи кампанію громадського тиску від старійшин партії, раптовий відхід дав президентові шанс створити враження, що рішення було добровільним, що було важливо для Джілл Байден, яка прагнула зберегти гідність чоловіка.

Теги по теме
США Джо Байден выборы
Источник материала
loader
loader