На інформацію про смерть мовознавиці Ірини Фаріон відреагував голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук.
«Її життя обірвав постріл. Мовознавиця, філологиня, науковиця, професорка, народна депутатка України VII скликання — Ірина Фаріон. Події у Львові вкотре засвідчують, що терор та насилля у будь-якій формі є неприпустимими. Злочинець повинен бути знайдений та притягнутий до відповідальності. Щирі співчуття рідним та близьким», — написав Стефанчук у соцмережі.
Закликав знайти вбивцю Ірини Фаріон та покарати його сповна і уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець.
Міський голова Києва Віталій Кличко назвав вбивство Ірини Фаріон провокацією і викликом правоохоронній системі, демократії і стабільності в країні.
«Насильство - не методи боротьби з опонентами і тими, хто мислить інакше. Вбивство Ірини Фаріон — це провокація і виклик. Правоохоронній системі, демократії і стабільності в країні. І повинне бути розслідуване оперативно і відкрито для громадськості», — підкреслив Кличко.
Заступниця голови Верховної Ради Олена Кондратюк висловила співчуття і наголосила, що завдання правоохоронців — знайти і покарати вбивцю.
«Жахлива звістка.Ірина Дмитрівна Фаріон померла в лікарні після замаху на неї. Замовний постріл обірвав її життя. Вічна памʼять пані Ірині - науковиці , політикині, яка любила українську мову понад усе. Щирі співчуття та сил родині, колегам пані Ірини. Завдання правоохоронних органів знайти та покарати злочинців», — відзначила Кондратюк.
Народний депутат України та голова Надвірнянської міської ради Зіновій Андрійович висловив упевненість, що до вбивства причетна Росія.
«За українську мову Москва стріляє в скроню!... Це був постріл в Україну. Ірина Фаріон у своєму youtube каналі розповідала про видатних українців, які загинули за ідею. За ідею загинула і вона сама. Навряд чи хтось захищатиме українську мову так затято і безкомпромісно! Вона запамʼятається всім нам своєю проукраїнською позицією та крилатими висловами. Ірина Фаріон розуміла, що це може статись, але стояла на своєму. Ірину вбили!», — написав Зіновій Андрійович.
Ірина Фаріон народилася 29 квітня 1964 року у Львові. Вона мовознавиця, професорка Національного університету «Львівська політехніка», членкиня політради ВО «Свобода», народна депутатка України VII скликання (2012— 2014 року), а також двічі була депутаткою Львівської облради від ВО «Свобода».
У п'ятницю, 19 липня, у Львові на вулиці Масарика був скоєний замах на Ірину Фаріон.
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив, що напад на Ірину Фаріон кваліфіковано як замах на умисне вбивство. Стан потерпілої тяжкий, лікарі борються за її життя. Згодом статтю перекваліфікували на ч.1 ст.115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України.
Під час брифінгу Ігор Клименко повідомив, що основні версії, які розглядають на цю хвилину: особиста неприязнь, громадсько-політична діяльність пані Фаріон. Не виключають, що вбивство має замовний характер.
Також міністр розповів, що на місці злочину знайшли гільзу. Після проведення судово-медичної експертизи слідчі матимуть додаткові відомості.
Фото: Зіновій Андрійович/фейсбук.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.