МКІП не надавало дозволу на демонтаж «Садиби Зеленських» у Києві
МКІП не надавало дозволу на демонтаж «Садиби Зеленських» у Києві

МКІП не надавало дозволу на демонтаж «Садиби Зеленських» у Києві

Міністерство культури та інформаційної політики не надавало жодних погоджень проєктної документації щодо реконструкції, демонтажу або нового будівництва на території Садиби Зеленських на вулиці Кониського в Києві.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба МКІП.

«19 липня у Києві почали зносити історичний будинок на вул. Кониського, 22 (відомий громадськості як «будинок Євменія Зеленського» або «Садиба Зеленських»). Руйнування історичної забудови – цинічне порушення пам’яткоохоронного і містобудівного законодавства та Державних будівельних норм», - ідеться в повідомленні.

У міністерстві зауважили, що наразі будинок не має юридичного статусу пам’ятки чи «щойно виявленого об’єкта культурної спадщини», як це передбачено пам’яткоохоронним законодавством. Водночас, за даними Історико-архітектурного опорного плану міста Києва, цей будинок розташований в історичному ареалі міста і визнаний значною історичною будівлею під назвою «Садибний житловий будинок» другої половини ХІХ ст.

«Такий статус повинен був би захистити будинок від зносу. Адже діяльність в історичних ареалах регулюється не тільки Законом України «Про охорону культурної спадщини», але й зокрема Державними будівельними нормами і правилами «Планування та забудова територій», - підкреслили в МКІП.

МКІП не надавало дозволу на демонтаж «Садиби Зеленських» у Києві - Фото 1

Ці норми передбачають, що у межах історичних ареалів населених місць необхідно зберігати історично цінні архітектурно-містобудівні якості традиційного характеру середовища, а також забороняється знесення цінної історичної забудови (у даних нормах – це «значна історична» та «рядова історична» забудова).

У міністерстві зазначили, що при цьому в межах історичних ареалів реконструкція цінної історичної забудови зі зміною геометричних параметрів дозволяється у виключних випадках за погодженням відповідного органу охорони культурної спадщини і лише за умови збереження характеру цінного історичного середовища, збереження (відтворення) архітектурно-художніх характеристик та умов об’ємно-просторового сприйняття значних історичних будівель з боку головного фасаду (фасадів) і збереження архітектурно-художніх особливостей головних фасадів рядових історичних будівель.

«МКІП наголошує, що до Міністерства не надходило жодних проєктних пропозицій стосовно цієї будівлі, відтак МКІП не надавало жодних погоджень проєктної документації ані щодо нового будівництва на цій ділянці, ані щодо реконструкції будівлі, ані щодо її демонтажу», - поінформували у пресслужбі.

Також зазначається, що найдієвішим способом захисту історичної забудови є надання їй статусу пам’ятки. Це передбачає попереднє проведення наукових досліджень і виготовлення облікової документації для подання в органи охорони культурної спадщини.

Таке подання від ГО «Спадщина Київ» було зареєстроване в МКІП 19 липня – в день, коли будівельна техніка почала зносити будинок.

«МКІП планує здійснити всі передбачені законодавством заходи реагування, а також закликає правоохоронні органи невідкладно звернути увагу на спробу знищення значної історичної забудови, і висловлює готовність для співпраці з метою притягнення до відповідальності винних у порушенні законодавства осіб», - наголосили у пресслужбі.

У міністерстві нагадали, що Садиба Зеленських - це дерев'яна, обкладена цеглою будівля, зведена у 1890 році на замовлення купця Василя Маліна. З 1911 по 1915 роки тут проживала сім'я заможних міщан Зеленських. Споруду почали розбирати у 2021 році, але завдяки суспільному розголосу тоді роботи припинились.

Як повідомляв Укрінформ, Департамент охорони культурної спадщини Київської міської державної адміністрації вимагає від правоохоронних органів належного реагування на знесення Садиби Зеленських і притягнення винних до відповідальності.

Пізніше у поліції Києва повідомили, що розпочали розслідування за фактом знесення історичної будівлі на вулиці Олександра Кониського у центрі столиці.

Фото: МКІП

Теги по теме
Строительство
Источник материала
loader
loader