Остап Стахів, якого підозрювали у спробі повалення конституційного ладу, зареєстрував «профспілку журналістів»
Остап Стахів, якого підозрювали у спробі повалення конституційного ладу, зареєстрував «профспілку журналістів»

Остап Стахів, якого підозрювали у спробі повалення конституційного ладу, зареєстрував «профспілку журналістів»

16 липня Остап Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів»

Підозрюваний у справі про повалення конституційного ладу в Україні, псевдоактивіст і антивакцинатор Остап Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів». Про це свідчать дані у реєстрі YouControl.

16 липня  Остап Стахів зареєстрував «Львівську професійну спілку журналістів».

Адреса реєстрації – Львів, вул.Вічева 2/11.

За цією ж адресою зареєстровані і низка інших громадських організацій та благодійних фондів Остапа Стахіва: ГО «Ідея нації», «Народне телебачення», «Народний журналіст» і навіть ГО «Об’єднання правозахисників України», яке він зареєстрував 28 березня 2023 року тощо.

Окрім того, 17 липня у Печерському райсуді Києва заплановане засідання у справі Остапа Стахіва, якого звинувачують за статтею про дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади.

Саме обвинувачений Стахів подавав клопотання до Верховного Суду про передачу матеріалів кримінального провадження за його обвинуваченням із Галицького районного суду м. Львова до Печерського районного суду м. Києва для розгляду.

Після завершення 21-денного платного курсу учасникам обіцяють видати посвідчення журналіста міжнародного зразка. Наразі в чаті курсу є майже сто учасників. Журналісти видання дізналися, що за попередньою реєстрацією курс коштував 2850 грн, а тепер — 7500 грн. Викладатиме «журналістику» особисто Остап Стахів.

16 листопада 2021 року СБУ провела обшуки у помешканні Стахіва, пізніше йому повідомили підозру у вчиненні дій, спрямованих на повалення конституційного ладу та захоплення державної влади.

Остап Стахів став відомим на початку пандемії коронавірусу, коли публічно на своїх сторінках у соцмережах заявляв, що ковіду не існує, а пандемія —  це вигадка. Також Стахів поширював різні теорії «всесвітньої змови». 

Крім цього, Стахів організовував пікети противників вакцинації і збирав гроші для своїх акцій, називаючи себе керівником незареєстрованої організації «Права людини».

На початку листопада 2021 року депутати Львівської міської ради та низка нардепів Верховної Ради написали до СБУ звернення через антивакцинаторську діяльність Стахіва.

1 грудня 2021 року Стахів вийшов із СІЗО після внесення застави у майже 1 млн гривень. 

29 грудня Стахів вийшов із Львівської обласної психіатричної лікарні, де перебував протягом 30 днів, а вже наступного місяця його визнали осудним за результатами психіатричної експертизи.

  • Читайте також: Who is Mr. Стахів? Як дрібний провокатор став лідером антивакцинаторів України

Фото: скріншот з ютюб-каналу Стахіва

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Львов
Источник материала
loader
loader