Такі роз'яснення дала виданню Арміяінформ представниця Центрального юридичного управління Генерального штабу Збройних Сил України підполковник юстиції Ірина Гарбуз, передає Укрінформ.
За її словами, автоматично штрафи виписуватися не будуть, тому що відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення накладення штрафу передбачається протягом трьох місяців із дати виявлення правопорушення, але не більше як рік із дати вчинення такого правопорушення.
Гарбуз уточнила, що за одне порушення передбачено накладення одного штрафу. Повноваження щодо притягнення до адміністративної відповідальності за неоновлення військово-облікових даних надано ТЦК та СП. А саме уповноважена особа ТЦК та СП складатиме адміністративні протоколи, збиратиме матеріали справи й подаватиме вже їх на розгляд до керівника ТЦК та СП, який прийматиме рішення щодо притягнення особи до адміністративної відповідальності.
Всі громадяни, хто не згоден з накладеним стягненням, мають право звернутися до суду для оскарження постанови про притягнення до адміністративної відповідальності. Зробити це необхідно протягом десяти днів з дня винесення постанови про притягнення до відповідальності. Гарбуз нагадала, що за вчинення вперше адміністративного правопорушення передбачено штраф 17 000 гривень, за повторне протягом року - 25 500 гривень.
Як повідомлялось, відповідно до змін, прийнятих у травні 2024 року, всі військовозобов’язані, резервісти та призовники повинні оновити свої військово-облікові дані до 16 липня 2024 року. Зробити це можна через ТЦК та СП, ЦНАП або в застосунку Резерв+. Відзавтра ДПСУ перевірятиме у чоловіків, які перетинають кордон, військово-облікові документи.
Фото: Depositphotos