Двадцять супутників Starlink, запущені минулого тижня, згоріли у верхніх шарах атмосфери після невдалого запуску ракети Falcon 9. Експерти проводять розслідування причин події.
Запуск ракети Falcon 9 відбувся 11 липня з Космічної військової бази Ванденберг у Каліфорнії. Перший ступінь ракети успішно відокремився і приземлився на безпілотний корабель у Тихому океані, проте другий ступінь не зміг завершити своє друге ввімкнення через витік рідкого кисню, що призвело до його застрягання на низькій орбіті навколо Землі.
Супутники були випущені на еліптичну орбіту з мінімальною висотою 84 милі (135 кілометрів), що значно нижче звичайної робочої висоти. На цій висоті атмосферний опір уповільнив супутники, і вони почали падати на Землю приблизно на 3 милі (5 км) за кожен завершений виток.
SpaceX спробувала врятувати супутники, наказуючи їм увімкнути двигуни на максимальній тязі, але цього виявилося недостатньо. Астрофізик із Гарвардського університету Джонатан Макдавелл підтвердив, що всі 20 супутників згоріли в атмосфері 12 липня.
Повернення супутників не становило загрози іншим космічним апаратам або громадській безпеці. Супутники повністю згоріли в атмосфері, і не було повідомлень про те, що будь-які їхні частини досягли поверхні Землі.
Це перший невдалий запуск Falcon 9 з 2016 року і найбільша втрата супутників Starlink з лютого 2022 року, коли геомагнітна буря скинула з неба 40 супутників. SpaceX проводить розслідування під наглядом Федерального управління цивільної авіації США (FAA). Запуски Falcon 9 припинено до завершення розслідування.