У Німеччині заборонили журнал Compact, який раніше визнали правоекстремістським проєктом
У Німеччині заборонили журнал Compact, який раніше визнали правоекстремістським проєктом

У Німеччині заборонили журнал Compact, який раніше визнали правоекстремістським проєктом

У міністерстві внутрішніх справ Німеччини повідомили, що порушення заборони надалі буде кваліфікуватися як кримінальний злочин.

Міністерка внутрішніх справ Німеччини Ненсі Фезер заборонила правоекстремістський журнал Compact. Порушення заборони надалі буде кваліфікуватися як кримінальний злочин, повідомило видання DW.

16 липня в офісах видання та в помешканнях його керівництва й акціонерів у федеральних землях Бранденбург, Гессен, Саксонія і Саксонія-Ангальт відбулися обшуки, під час яких були вилучені майно та докази.

Ненсі Фезер пояснила заборону тим, що Compact є «центральним рупором правоекстремістської сцени», який «обурливим чином пропагує ненависть до євреїв, людей з міграційними корінням і нашої парламентської демократії».

Раніше Федеральна служба захисту конституції ФРН визнала Compact правоекстремістським проєктом. У 2022 році в спецслужбі зробили висновок, що видання на чолі з головним редактором Юрґеном Ельзессером «як мультимедійне підприємство пропагує в суспільстві погляди, ворожі до демократії та людської гідності».

Сам Ельзессер поширював через видання Compact та на інших платформах прокремлівські наративи щодо анексії Криму та початку російської-української війни на Донбасі 2014 року.

Зокрема, він називав Збройні сили України «армією фашистів», а тодішнього президента України Петра Порошенка «сатрапом НАТО». У своєму блозі й журналі Compact Ельзессер оприлюднював радісні відгуки про оточення української армії в Дебальцевому, а також публікував інтерв'ю з колишнім ватажком угруповання бойовиків «ДНР» Ігорем Стрєлковим. Головред Compact переконаний, що Німеччина нібито окупована США, а останнім легітимним німецьким державним утворенням був «третій рейх».

У DW зауважили, що Ельзессер тривалий час залишався маловідомим у самій Німеччині, однак його активно підтримували російські пропагандистські медіа.

  • Читайте також: У Латвії збирають підписи за заборону тіктоку через проросійську пропаганду

Фото: Karl-Josef Hildenbrand/dpa/Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Германия
Источник материала
loader
loader