Сфери наповнені водою, що підсилює сонячне проміння більш ніж у 10 000 разів. Це дає змогу отримувати енергію не тільки Сонця (навіть у похмурі дні), а й Місяця.
Компанія Rawlemon (Німеччина) розробила сферичні лінзи, що генерують сонячну енергію. Вони на 70% ефективніші за звичайні сонячні батареї завдяки системі концентрації та посилення променів, пише Есoticias.
Стартап Rawlemon провів кампанію на платформі IndieGogo, яка мала успіх: було зібрано 217 000 доларів, що майже вдвічі перевищує суму, необхідну для початку виробництва. Наразі потенційним клієнтам пропонується модуль із кількома сферами потужністю 157 Вт, літій-іонним акумулятором ємністю 720 Вт-год, портом USB-C.
Батареї виглядають як кришталеві кулі. Ідея такого форм-фоктора належить німецькому архітектору Андре Бросселю. Вісім років тому він почав працювати над цією концепцією з метою створення більш ефективної та відносно недорогої технології для генерування сонячної енергії. Сфери наповнені водою, що підсилює сонячне проміння більш ніж у 10 000 разів. Це дає змогу отримувати енергію не тільки Сонця (навіть у похмурі дні), а й Місяця, що відбиває сонячне світло. Крихітні сонячні панелі розташовані прямо під сферою, куди потрапляє посилений промінь світла, і так відбувається накопичення енергії.
Концепція концентрації та посилення сонячних променів за допомогою води не нова. Однак Броселлю потрібно було розв'язати проблему — як вловити якнайбільше променів від Сонця і Місяця, які весь час рухаються. Рішенням стала система позиціонування щодо небесних тіл, завдяки якій Rawlemon може бути на 70% ефективнішою, ніж традиційна сонячна панель.
Особливо важливою та унікальною рисою став не тільки дизайн, а й відмова від складних технологічних систем або пристроїв, вартість яких ускладнила б поширення цієї високоефективної технології. Розробники практично не використовують нічого, крім скла, води і невеликих сонячних панелей, а також програмного забезпечення для позиціонування. Rawlemon потрібно небагато, щоб виробляти енергію 24 години на добу. Можливо, такі генератори поки не здатні замінити традиційні фотоелементи, але вже точно можуть їх доповнити.