У Росії адвокатам уже тиждень не повідомляють про стан російського журналіста Кара-Мурзи
У Росії адвокатам уже тиждень не повідомляють про стан російського журналіста Кара-Мурзи

У Росії адвокатам уже тиждень не повідомляють про стан російського журналіста Кара-Мурзи

Правозахисникам не дають відвідати Кара-Мурзу, посилаючись на те, що його нібито ще обстежують

До тюремної лікарні, де може перебувати російський опозиційний журналіст та політик Володимир Кара-Мурза, шість днів не пускають його адвокатів. Про це повідомив захисник політика Вадим Прохоров. 

За словами адвоката, правозахисникам не дають відвідати Кара-Мурзу, посилаючись на те, що його нібито ще обстежують, а також на неробочі дні.

Як повідомив адвокат, журналіст та опозиційний політик страждає від полінейропатії — хвороби, викликаної двома важкими отруєннями, яка входить до переліку захворювань, що перешкоджають відбуванню покарання.

Дружина Кара-Мурзи Євгенія у соцмережі X повідомила, що новин про її чоловіка немає з 2 липня — тоді адвокат бачив його востаннє.

4 липня адвокатам сказали, що того ж дня адміністрація колонії в місті Омську перевела Кара-Мурзу до тюремної лікарні на «огляд».

Володимира Кара-Мурзу заарештували в Москві у квітні 2022 року. Проти нього порушили кримінальну справу за звинуваченням у поширенні «фейків» про армію та помістили до слідчого ізолятора. У липні проти нього порушили ще одну кримінальну справу — про роботу «небажаної» організації. А 6 жовтня його звинуватили в державній зраді.

17 квітня 2023 року Московський міський суд засудив журналіста до 25 років колонії. Окрім цього за вироком суду впродовж семи років після виходу з колонії Кара-Мурзі не можна буде займатися журналістською діяльністю.

У вересні опозиціонера й журналіста Кара-Мурзу етапували до СІЗО-1 міста Омська, не чекаючи касації. 

Володимир Кара-Мурза не вперше зазнає переслідувань з боку російської влади. За інформацією Bellingcat, The Insider і Der Spiegel, співробітники ФСБ стежили за журналістом безпосередньо перед тим, як він два рази потрапляв до реанімації внаслідок отруєння невідомою речовиною — у 2015-му та 2017 роках.

Розслідувачі вважають, що отруєння Кара-Мурзи було помстою за те, що він разом з Борисом Нємцовим лобіював ухвалення в США (а потім у Канаді та Євросоюзі) акта Сергія Магнітського, який передбачає санкції проти російських високопосадовців.

У травні 2024 року Володимир Кара-Мурза отримав Пулітцерівську премію за серію колонок, які він написав для The Washington Post, перебуваючи в ув'язнені. Протягом 2024 року Кара-Мурза опублікував у The Washington Post три колонки, присвячені внутрішній політиці РФ. В одній із них, яка вийшла у березні, напередодні так званих президентських виборів, опозиційний журналіст закликав Захід не визнавати Путіна легітимним президентом Росії.

Фото: Getty Images

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
адвокат
Источник материала
loader
loader