ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо Росії, створення спецтрибуналу та визнання “Вагнер” терористичною організацією
ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо Росії, створення спецтрибуналу та визнання “Вагнер” терористичною організацією

ПАРЄ ухвалила резолюцію щодо Росії, створення спецтрибуналу та визнання “Вагнер” терористичною організацією

У середу, 26 червня, Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію на тему “Правові та правозахисні аспекти агресії Російської Федерації проти України”. Голова комітету ПАРЄ з питань міграції, біженців та переміщених осіб, український народний депутат Олексій Гончаренко, повідомив про це, оприлюднивши результати голосування.

Резолюцію підтримали переважною більшістю – 88 з 92 парламентарів, четверо утримались. Згідно з поясненням Гончаренка, у документі запропоновано створити спецтрибунал щодо Росії на основі угоди Ради Європи з Україною. Головна мета спецтрибуналу – притягнення до відповідальності російських військових злочинців за їхні дії на території України.

Документ також закликає визнати приватну військову компанію “Вагнер” терористичною організацією та використовувати всі можливі інструменти для притягнення її членів до правосуддя.

Раніше у Раді Європи заявили, що організація готова відіграти свою роль у притягненні держави-агресора Росії до відповідальності за повномасштабне вторгнення в Україну. Зокрема, уже функціонує Реєстр збитків, що має фіксувати втрати та шкоду, завдану Москвою.

44 країни підтримали створення спеціального трибуналу для Росії за злочини, скоєні під час війни проти України. Ця ініціатива була підтримана під час конференції “Відновлення справедливості для України”.

Єврокомісар з юстиції Дідьє Рейндерс заявив, що організація спеціального трибуналу для російського диктатора Путіна та інших високопоставлених представників кремлівського режиму перебуває на останньому етапі. До кінця року це може стати реальністю.

У Гаазі запрацював міжнародний Реєстр збитків від російської агресії. Продовжується робота над створенням правового інструменту, на основі якого буде створено Компенсаційну комісію, що присуджуватиме виплати.

А Німеччина продовжує збирати інформацію про воєнні злочини Росії в Україні. На цей момент зібрано понад 500 свідчень, опитано понад 160 свідків.

Теги по теме
Россия ПАСЕ
Источник материала
loader
loader