Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомила розповіла представниця Програми розвитку ООН (UNDP) в Україні Анна Стороженко.
"Щоб надавати допомогу іншим, необхідно самим бути у ресурсі. З повномасштабним вторгненням у 2022 році збільшилася кількість надзвичайних ситуацій в країні, результатом яких є і травмування, і негативні наслідки як для цивільного населення, так і для рятувальників. Попит на психологічні послуги зростає, як і зростають виклики для психологів. А психологи служби ДСНС задіяні в різних активностях, працюють з колегами на місцях, з постраждалими, тобто стресові ситуації є невідʼємною частиною їх роботи", - сказала Стороженко.
За її словами, у партнерстві з психологічною службою ДСНС Програма розвитку ООН запускає проєкт, який допоможе покращити та відновити ресурси психологам з десяти областей України. Проєкт реалізовуватиме ГО «Інститут психосоматики і травматерапії".
Як зазначив на пресконференції керівник Психологічної служби ДСНС, кандидат психологічних наук, полковник служби цивільного захисту Анатолій Сичевський, зараз в системі психологічної служби ДСНС працюють 135 психологів, навантаження на кожного фахівця становить близько 500 осіб.
За його словами, психологи ДСНС, окрім надання екстреної психологічної підтримки під час надзвичайних ситуацій, виконують ще низку завдань, таких як професійно-психологічний відбір кандидатів на службу цивільного захисту, заходи психопрофілактики, надання психологічної допомоги особовому складу ДСНС, психологічний супровід особового складу під час виконання завдань та багато іншого.
"Основні зусилля з повномасштабного вторгнення були зосереджені на наданні допомоги населенню та особовому складу. З початку ведення активних бойових дій психологи ДСНС більше 730 разів залучалися до надання екстреної психологічної допомоги постраждалим по всій території України", - сказав Сичевський.
Також, додав він, психологи ДСНС працюють з людьми під час евакуації. Так, понад 20 тисяч осіб отримали психологічну допомогу під час евакуаційних заходів.
Загалом з лютого 2022 року психологи ДСНС разом з фахівцями психічного здоровʼя державних та недержавних установ і організацій надали разову психологічну підтримку понад 250 тис. осіб, серед яких постраждалі від російських обстрілів, внутрішньо переміщені, діти та особи з інвалідністю, працівники ДСНС.
Лише протягом 2024 року до ліквідації надзвичайних ситуацій залучалося 42 тис. рятувальників, яким у 100% випадків також надавалася психологічна підтримка.
Сичевський зазначив, що посилення психологічної служби ДСНС можливе за рахунок введення нових посад, покращення матеріально-технічного забезпечення, покращення компʼютерного забезпечення і безпосередньо психічне здоровʼя самих психологів.
Як повідомлялося, підрозділи ДСНС від початку війни здійснили понад 158 тисяч виїздів на ліквідацію наслідків обстрілів окупантами населених пунктів та об’єктів інфраструктури; ліквідували 19 тис. 302 пожежі, врятували 5 тисяч 126 осіб, надали психологічну допомогу 251 тис. 439 особам.