![Побудували театр: росіяни знищили античний Херсонес та вкрали звідти артефакти](https://thumbor.my.ua/Vgb4ZlPTugE24ZD_rsQ9hf-6e2A=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F6d7c85830730812f55a51c95b3aae685.jpg)
Побудували театр: росіяни знищили античний Херсонес та вкрали звідти артефакти
Про знищення Херсонесу розповіла співробітниця Інститут археології НАН України Евеліна Кравченко на ІІІ Міжнародному форумі експертної мережі Кримської платформи. Вона у своєму виступі також додала, що частину археологічних знахідок окупанти вивезли у Росію.
Росіяни зруйнували єдину світову пам'ятку у Криму
Евеліна Кравченко розповіла, що своїми діями росіяни руйнують автентичність пам'яток.
Зараз відбуваються негативні процеси з єдиною пам’яткою світового значення, яку ми встигли номінувати і внести у перелік пам’яток в Криму – з Херсонесом Таврійським,
– зауважила вона.
Співробітниця Інституту археології розповіла, що ще у 2015 – 2016 роках росіяни загородили оглядовими майданчиками залишки Херсонесу, що знаходились на поверхні. Йдеться про башти, стіни й колони. Після цього там розпочалося будівництво археологічного парку "Новий Херсонес".
На місці давньої цитаделі побудували античний відкритий театр. Це спорудження вагою майже в 1 тонну створює значне навантаження на пам'ятку. Також на місці городища тепер стоїть Собор святого Володимира, який перебуває у підпорядкуванні Московського патріархату.
Частина артефактів, яка була у Херсонесі, зараз перебуває у російських музеях. Зокрема, росіяни вкрали фрески, посуд, предмети побуту та ікони. Деякі розкопані об’єкти вони перенесли та відбудували в іншому місці.
"Росіяни нічого не тямили в геологічній ситуації на цьому місці, тому розпочали знімати ґрунт на території звичайними екскаваторами. Якимось чином вони розкопали там давнє джерело, тому все залило", – розповіла Евеліна Кравченко.
Що собою являє Херсонес Таврійський
Херсонес Таврійський – унікальна історична пам’ятка античної доби, архітектором якої був Гіпподам. В основу його будівельного плану покладена система поздовжніх і поперечних вулиць, які перетинаються під прямим кутом, утворюючи квартали.
У античні часи Херсонес був демократичною державою. Там працювали багато мислителів, науковців і дослідників. Херсонесці також вели жваву торгівлю. А за часів Візантійської імперії місто було одним із головних центрів християнства на півдні Криму.
З 2000-х років та до окупації Кримського півострову українські археологи та історики хотіли створити на місці Херсонесу археологічний парк, щоб зберегти всю місцевість.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)