Як передає Укрінформ, про це повідомляє міністерство закордонних справ РФ.
"24 червня глава корпункту ТАСС у Відні А. А. Давидян отримала повідомлення про непродовження дозволу на перебування в Австрії і припис виїхати з країни впродовж двох тижнів. Раніше, 30 квітня, австрійська влада під надуманим приводом відкликала акредитацію російського журналіста", - йдеться у повідомленні.
У відповідь російське МЗС викликало 26 червня шеф-кореспондента московського бюро австрійського суспільного телерадіомовника ORF Кароліну Шнайдер, якій було наказано здати акредитаційне посвідчення і найближчим часом залишити територію РФ.
В австрійському ORF назвали рішення Росії щодо висилки керівника московського офісу "абсолютно незрозумілим". Було зазначено, що як і попередня висилка з Москви кореспондентки ORF Марії Кніпс-Віттінг, цей крок може бути витлумачений "лише як свавільний акт, спрямований проти незалежної журналістики".
У відповідь на рішення Москви Міністерство закордонних справ Австрії викликало в середу тимчасового повіреного у справах посольства РФ до міністерства. Як пояснила інформагентству АРА речниця МЗС, протест з приводу цього кроку буде висловлений російському дипломату в недвозначній формі. "Ми засуджуємо цей невиправданий і неприйнятний крок. Він являє собою подальший довільний напад на вільну пресу в Росії, який не має жодних підстав", - заявила вона.
За словами речниці австрійського МЗС, позбавлення Шнайдер акредитації московського шеф-кореспондента ORF є "безпрецедентним".
Напередодні також стало відомо, що Росія заблокує трансляцію програм і доступ до сайтів австрійського суспільного мовника ORF та медіагрупи Österreich – поруч з 81 іншим європейським ЗМІ, у відповідь на заборону мовлення кількох російських пропагандистських ЗМІ в ЄС.
МЗС Австрії рішуче засудило це рішення Кремля, назвавши його "черговим кроком до придушення свободи ЗМІ та доступу до інформації" та анонсувавши виклик тимчасового повіреного у справах РФ.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Австрія відкликала постійну акредитацію у кореспондента "ТАСС" Івана Попова, який раніше у журналістському розслідуванні згадувався як співробітник російської Служби зовнішньої розвідки. Попов залишив Австрію 7 червня, після чого Росія вислала журналістку австрійського суспільного телерадіомовника ORF Марію Кніпс-Віттінг.