Напад на військового у Дніпрі. Підозра ТищенкуСюжет
Напад на військового у Дніпрі. Підозра ТищенкуСюжет

Напад на військового у Дніпрі. Підозра ТищенкуСюжет


Народний депутат Микола Тищенко під час вручення йому підозри розбив свій мобільний телефон, проте це не завадить слідству отримати з нього інформацію.

 
Держбюро розслідувань вручило підозру нардепу Миколі Тищенку. Народний обранець вже неодноразово потрапляв у різноманітні скандали. Його навіть виключили із партії та фракції Слуга народу, від імені якої він і потрапив до парламенту. Тепер йому загрожує до п’яти років позбавлення волі.
 
Скандал у Дніпрі
 
20 червня у соцмережах з’явилося відео з Дніпра, на якому люди у військовій формі та балаклавах застосовують силу до 33-річного Дмитра Сина Павлова, колишнього бійця спеціального підрозділу Kraken Головного управління розвідки Міноборони України. Павлов із початком повномасштабного вторгнення добровільно приєднався до ЗСУ, брав участь у боях на Харківщині.
 
На оприлюднених кадрах видно, як люди у формі підійшли до Павлова, коли той гуляв із дружиною та немовлям. Вони оточили колишнього спецназівця, а коли той встиг передати дитину зі своїх рук жінці, повалили її на землю. На Павлова намагалися надіти наручники та почали бити. Також один із нападників обшукав сумку військового.
 
У соцмережах припустили, що нападниками могли бути охоронці Миколи Тищенка — за короткий час до інциденту, зафіксованого на відео, між Тищенком з його нібито охороною та Павловим сталася суперечка. Таку саму інформацію повідомив блогер Ігор Лаченков.
 
Відео нападу на колишнього військового викликало широкий резонанс в українському суспільстві. Блогери, громадські діячі, волонтери, політики закликали розібратися з діями Тищенка.
 
 
Версія нардепа
 
Згодом Тищенко виклав власну версію подій, назвавши скандал політичною грою та заявивши, що скандальне відео “висмикнуте з подій”.
 
Він заявив, що справді приїжджав до Дніпра 20 червня — нібито для того, щоб взяти участь у “обшуках шахрайських ботоферм”. Тищенко стверджує, що в процесі цих обшуків “на представників поліції було скоєно напад: завдано тілесних ушкоджень середньої тяжкості та розбито боді-камера”.
 
Він звинуватив “чоловіка у білій футболці” (Павлова) у нібито “завданні кількох ударів слідчому, який працював на обшуку” та спробі “втекти”. Крім того, Тищенко стверджував, що чоловік “демонстративно зняв штани перед поліцейським під час складання заяви на нього”.
 
Нардеп також стверджував, що Павлов уже не є військовослужбовцем. Тищенко назвав його “начальником безпеки ботоферми “дев’яточки”, яка налічує 120 кол-центрів по Україні”. Нардеп заявив, що Дмитро Павлов “разом зі своїми хлопцями” нібито підійшов до місця, де проводилися слідчі дії “і спровокував поліцейського”.
 
“Він (Павлов) прийшов кришувати кол-центр з дитиною”, – заявив нардеп. На запитання про те, чи він знає людей, які побили військовослужбовця, Тищенко фактично не відповів.
 
Реакція на інцидент
 
За фактом інциденту було порушено дві кримінальні справи: за ч. 1 ст. 125 (навмисне легке тілесне ушкодження карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами на строк до двохсот годин, або виправними роботами на строк до одного року.), за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі, карається обмеженням волі терміном до п’яти років або позбавленням волі той самий термін).
 
Правоохоронці підтвердили, що невідомі особи у камуфльованому одязі та балаклавах завдали 33-річному чоловікові тілесних ушкоджень та незаконно утримували його. Поліція також заявила, що встановлює всіх осіб, причетних до події.
 
На скандал відреагував голова Офісу президента Андрій Єрмак, кумом якого є Тищенко. Він назвав поведінку нардепа абсолютно ганебною. “Якщо хтось забув, що кожен має нести за свої неадекватні дії відповідальність, незалежно від посад чи прізвищ, раджу про це згадати. Така поведінка Тищенка несумісна зі статусом народного депутата”, – наголосив Єрмак.
 
Глава ВП також підтвердив, що Тищенко є його кумом, проте заявив, що не підтримує з ним жодних стосунків.
 
“Так, Тищенко я знаю давно. Справді, хрестив його сина. Але це було багато років тому. Я давно вже не сприймаю його вчинків і не розумію їх”, – наголосив Єрмак.
 
25 червня стало відомо, що за матеріалами ДБР генпрокурор України Андрій Костін повідомив про підозру Миколи Тищенка.
 
“20 червня 2024 року у Дніпрі група осіб за вказівкою народного депутата України протиправно позбавила волі потерпілого – колишнього військовослужбовця ЗСУ. Його утримували протягом певного часу та завдали тілесних ушкоджень. Слідство встановило, що це було зроблено за попередньою змовою групою осіб та із застосуванням фізичної сили та спецзасобів”, — йдеться у повідомленні ГБР.
 
Тому Тіщенку повідомили про підозру за фактом незаконного позбавлення волі потерпілого. Тепер йому загрожує обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий термін.
 
На фотографіях, оприлюднених ГБР, видно, що у Тищенка також знайшли велику суму готівки в євро та доларах і дорогий наручний годинник.
 
 
Під час обшуку Тищенко розбив свій телефон, повідомили у ГБР. Сам Тищенко це заперечує.
 “Я роблю все те, що і демонстрував на телебаченні. Я роблю все те, як і вчив молодь у Майстер Шефі, Ревізорі, виграв у “танцях”, у Форті Баярд. Усюди я був взірцем і був прикладом. Все я робив, щоб Україну цінували та поважали”, – заявив нардеп у залі суду.
 
Він додав, що у майбутньому всі представники ботоферм можуть стати нардепами: “Тож готуйтеся”. За словами Тищенка, він із ними бореться, але ніхто про це не говорить, а вірить фейкам.



Теги по теме
расследование Днепр
Источник материала
loader
loader