«Громадське радіо» припиняє вести канал у телеграмі
«Громадське радіо» припиняє вести канал у телеграмі

«Громадське радіо» припиняє вести канал у телеграмі

Команда Громадського радіо зосередить свої сили на розвитку сторінок в інших соцмережах.

«Громадське радіо» припиняє вести свій канал у телеграмі, бо «це небезпечна платформа, повʼязана з країною-агресором — Росією». Про це йдеться в заяві, розміщеній на сайті радіо.

«Фахівці дуже часто в наших етерах говорять про те, що Telegram не є безпечною платформою. Дивно про це говорити в етері, але самим вести Telegram, правда ж? Ми закликаємо авдиторію відмовлятися від Telegram як від джерела інформації. Тому йдемо звідти самі. Громадське радіо стає одним з перших медіа, яке своїм прикладом покаже, що Telegram — небезпечна платформа, повʼязана з країною-агресором — Росією», — каже Вікторія Єрмолаєва.

У коментарі «Детектору медіа» головна редакторка «Громадського радіо» Вікторія Єрмолаєва розповіла, що в редакції роздумували, чи йти з телеграму, з літа 2023 року, коли проводили стратегічну сесію.

«Тоді вперше прозвучала думка, що “Громадське радіо” має відмовитись від телеграму. Рішення не було простим, тому що шкода ресурсу, який команда вклала у канал, і ми відчуваємо відповідальність перед аудиторією, яка обрала канал “Громадського радіо”, як джерело інформації. Проте зваживши всі ризики і небезпеки, а також опираючись на роз’яснення експертів, ми вирішили все ж відмовитись від ведення каналу. Натомість закликати нашу аудиторію підписуватись на інші, більш безпечні, майданчики “Громадського радіо”», — каже головна редакторка «Громадського радіо».

За її словами, команда «Громадського радіо» зосередить свої сили на розвитку сторінок в інших соцмережах, зокрема Х, фейсбуку, інстаграмі й тіктоку.

«До слова, у тіктоку “Громадське радіо” є віднедавна, і наші відео стають там популярними. Тож дуже сподіваємося, що наші підписники з телеграму поставляться з розумінням до рішення і залишаться з “Громадським радіо”», — каже Вікторія Єрмолаєва.

Головна редакторка не виключила, що «Громадське радіо» може з’явитись у вотсапі.

На незахищеності даних у телеграмі наголошують в ГУР. І попри досі шалену популярність платформи в Україні, від телеграму потроху відмовляються військові та волонтери.

«Поширення локації, відсутність модерації та постійні вкиди. Частина серверів у Росії, для передачі мережевого трафіку використовують російські компанії. І також в Telegram немає автоматичного наскрізного шифрування повідомлень, як в інших месенджерах. А це означає, що до ваших листувань можуть мати доступ. Звісно, Росія дуже активно використовує Telegram у війні проти нас», — ідеться в заяві медіа. 

Бельгійський інститут поштових послуг і телекомунікацій (BIPT) має стати наглядовим органом, який регулюватиме роботу Telegram на території всього ЄС.

25 березня у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт №11115 «Про внесення змін до деяких законів України щодо регулювання діяльності платформ спільного доступу до інформації, через які поширюється масова інформація». У документі, зокрема, пропонується врегулювати роботу месенджера «Телеграм» в Україні. 

Ініціатор законопроєкту, народний депутат від фракції «Європейська солідарність» Микола Княжицький, зауважував, що в ньому йдеться не про блокування телеграму, а про те, щоб «запровадити для сервісів, через які поширюється масова інформація, приблизно таке саме регулювання, яке встановлено законодавством для платформ типу YouTube».  

Читайте також: 

  • Микита Потураєв: У телеграмі є інші не менш кримінальні речі, крім проросійських акаунтів, — наркотики, зброя, дитяча порнографія
  • Росія стала активніше використовувати тікток для поширення своєї пропаганди, зокрема у США, — дослідження
  • Телеграм і тікток як загрози маніпулювання інформацією та зовнішнього втручання

Фото: «Громадське радіо» 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
СМИ Соцсети
Источник материала
loader
loader