![Мексика на Саміті миру закликала долучити до перемовин Росію і вирішити гуманітарну кризу в Газі](https://thumbor.my.ua/jEWKcTdI9Isx-HtGgFDd1IS8EPM=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F23a425ffbc120053b650a3fd0cd10672.jpg)
Мексика на Саміті миру закликала долучити до перемовин Росію і вирішити гуманітарну кризу в Газі
Про це заявила міністерка закордонних справ Мексики Алісія Барсена у виступі на другому пленарному засіданні Глобального саміту миру, повідомляє кореспондент Укрінформ.
Очільниця МЗС Мексики зазначила, що відсутність сталого і довготривалого миру є загрозою для глобальної спільноти, а не лише для Європи, бо страждання від цієї війни відчуваються у глобальному вимірі. Вона також акцентувала, що Мексика вже багато років дотримується принципів поваги до міжнародного права, суверенітету і незалежності і докладає дипломатичних та інших зусиль для їх підтримання.
Водночас, за словами Барсени, замість зменшення кількості озброєнь у всьому світі, їх стає дедалі більше. Окрім того, Мексикамає багато питань, пов’язаних з радіаційною безпекою, якої не можна порушувати, зауважила вона.
«Мексика закликає не порушувати Статут ООН і міжнародне право. Треба докладати всіх зусиль, щоб у Європі не поширювався «чорний ринок» озброєнь. Треба закликати Росію взяти участь у цих перемовинах. Необхідно також розібратися з російськими атаками з точки зору міжнародної угоди стосовно незастосування хімічної зброї», - сказала Барсена.
Насамкінець вона згадала про гуманітарну катастрофу в Газі і закликала «зробити якісь кроки у вирішенні цієї ситуації».
Як повідомлялося, на швейцарському курорті Бюргеншток 15 червня стартував перший Саміт миру. На ньому обговорюються ядерна безпека, продовольча безпека та гуманітарний вимір – обмін полоненими та повернення викрадених українських дітей. З підсумковими документами саміту ознайомлять російську сторону.
Крім того, в рамках саміту вже відбулася низка зустрічей Президента України Володимира Зеленського із лідерами держав, зокрема, США, Аргентини, Грузії, Чилі.
Фото: МЗС Швейцарії
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)