На думку правоохоронців, їхні дописи «становлять загрозу як інтересам держави, так і інтересам організацій та осіб». Чоловікам загрожує позбавлення волі на термін від двох до семи років.
Близько тижня тому їхні облікові записи зникли з соцмережі.
Чіонг Ху Сан працював у кількох впливових газетах В’єтнаму. Журналіста звільнили після того, як його блог став одним із найпопулярніших в авторитарному В'єтнамі. Він критикував державний контроль над ЗМІ, відносини з Китаєм та корупцію. Він також критикував генерального секретаря комуністичної партії Нгуєн Фу Чонга.
Чан Дінь Трієн є колишнім заступником директора Асоціації адвокатів Ханоя і брав участь у багатьох резонансних судових справах. Його арешт пов'язують з коментарем про уряд, який він опублікував у на своїй сторінці у фейсбуці.
Як зауважує DW, на тлі проведення широких економічних реформ і дедалі більшої відкритості для соціальних змін В’єтнам все ще зберігає жорстку цензуру. Відповідно до Всесвітнього індексу свободи преси за 2024 рік, опублікованого організацією «Репортери без кордонів», В’єтнам посідає 174 місце з 180 країн і територій за рівнем свободи медіа.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.