Про це заявив на засіданні Радбезу у п’ятницю постійний представник України при ООН Сергій Кислиця, передає кореспондент Укрінформу.
Дипломат нагадав, що тоді до Харковамасово прибували автобуси з російськими «туристами» із Бєлгородської області РФ. «Їм відводилася роль «місцевих протестувальників», які мали стати рушійною силою для відокремлення Харкова від решти України. Ці спроби були відбиті як українською владою, так і місцевими жителями, й конфлікту, який Росія змогла розпалити на Донбасі, в Харкові вдалося запобігти», – наголосив Кислиця.
Він висловив думку, що це викликало глибоку неприязнь до міста та його жителів як у російського керівництва, так і у пропагандистів. Зокрема, на засіданні Радбезу 11 квітня наводилися цитати з їхніх публічно проголошених планів «стерти Харків з лиця землі». Сьогодні Росія це і намагається зробити.
Близькість до кордону з РФ - лише 30 кілометрів - робить Харків уразливим не лише до ударів ракет дальнього радіусу дії та безпілотників, а й керованих авіабомб, а також балістичних ракет С-300, «Іскандерів» та їх північнокорейського аналогу КН-23, зазначив постпред.
«У травні російські війська завдали 76 авіаударів по Харкову, що втричі більше, ніж у квітні. Повітряна тривога в місті у травні тривала 474 години 55 хвилин. Це 15 годин на добу», – підкреслив Кислиця.
Він поінформував членів Радбезу про останні обстріли Харківщини, а також інших регіонів та енергетичної інфраструктури України.
Як повідомляв Укрінформ, Рада Безпеки ООН у п'ятницю обговорила гуманітарну ситуацію в Україні у зв’язку із посиленням обстрілів Харківщини.