Як передає Укрінформ, про це йдеться у висновку інституції про результати аналізу виконання Закону про Державний бюджет України на 2024 рік у І кварталі, повідомляє пресслужба Рахункової палати.
«Хоча доходи Держбюджету у І кварталі 2024 року, порівняно з відповідним періодом попереднього року, зросли на 116,2 млрд грн (22,1%) і становили 642,1 млрд грн, однак здебільшого це зростання зумовлене неекономічними чинниками. Йдеться про такі чинники як зростання ставки податку на прибуток банків, авансові перерахування дивідендів на державну частку, збільшення власних надходжень бюджетних установ», - йдеться в повідомленні.
З економічних же чинників, які вплинули на збільшення доходів - зростання оподаткованого імпорту і прибутку прибуткових підприємств, девальвація гривні, зростання реального ВВП, зростання зарплат та інфляції.
У Рахунковій палаті нагадують, що у першому кварталі 2024 року від міжнародної спільноти отримано зовнішніх запозичень і грантів на загальну суму 402,3 млрд грн, що на 5,1 млрд грн менше, ніж планувалося.
При цьому внутрішні ресурси України вдвічі перевищили зовнішні і становили 811,7 млрд грн. Зокрема, запозичення на внутрішньому ринку на 11% перевищили план, зокрема за рахунок придбання банками військових облігацій.
Видатки Державного бюджету за вказаний період теж збільшилися – на 92,4 млрд грн (12%) - до 813,1 млрд гривень.
Як повідомлялось, за даними Державної казначейської служби, за січень - квітень 2024 року до загального фонду державного бюджету надійшло 623,5 млрд грн.
Фото: Рахункова палата