![Між Росією та Китаєм виникли розбіжності щодо ціни на газ - FT](https://thumbor.my.ua/RtjCEfS5ISjktajaJs6AKvMnDM8=/800x400/smart/filters:format(webp)/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F1f265e05a5b1641dca4b53b23f7e9166.jpg)
Між Росією та Китаєм виникли розбіжності щодо ціни на газ - FT
Як передає Укрінформ, про це Financial Times повідомили декілька джерел.
За словами співрозмовників, Китай хоче імпортувати російський газ за цінами, близькими до субсидованих внутрішніх цін в РФ, і зобов’язався купувати лише невелику частину запланованої річної потужності трубопроводу «Сила Сибіру 2» в 50 мільярдів кубометрів газу.
На думку директора Берлінського центру Карнегі з вивчення Росії та Євразії Олександра Габуєва, відсутність у Росії альтернативного сухопутного маршруту для експорту газуозначає, що «Газпрому», ймовірно, доведеться прийняти умови Китаю.
Зазначається, що до початку війни РФ проти України «Газпром» покладався на продаж газу в Європу за високими цінами, щоб субсидувати внутрішній ринок Росії.
Китай уже платить Росії за газ менше, ніж іншим постачальникам, із середньою ціною 4,4 долара за мільйон британських теплових одиниць, у порівнянні з 10 доларами для М’янми та 5 доларами для Узбекистану.
Експорт «Газпрому» до Європи впав до 22 млрд кубометрів у 2023 році із середніх 230 млрд кубометрів на рік за десятиліття до повномасштабного вторгнення в Україну.
Вони, ймовірно, ще більше скоротяться після закінчення терміну дії договору про транзит через Україну наприкінці цього року.
Якщо Москві й Пекіну не вдасться домовитися про збільшення поставок російського газу до Китаю, це стане серйозним ударом для РФ.
Як повідомляв Укрінформ, «Газпром», колись найприбутковіша компанія Росії, може зіткнутися з тривалим періодом поганих результатів, намагаючись компенсувати втрачені продажі газу європейському ринку своїм внутрішнім ринком і китайським експортом.
![loader](/files/images/preloader.gif)
![loader](/files/images/preloader.gif)