Про це під час брифінгу у Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Державної служби з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий.
"Від початку року на водоймах України зафіксовано загибель 294 людей, з них 19 дітей. 131 людину, з яких п'ятеро дітей, врятували саме рятувальники ДСНС. У нас не збільшилася і не зменшилася кількість загиблих людей на водіу цьому році (порівняно з аналогічним періодом минулого року - ред.)", - зазначив Хорунжий.
Він наголосив, що на деокупованих і прифронтових територіях купальний сезон, швидше за все, не відкриватимуть. За його словами, це визначається органами місцевої влади.
"Разом із тим ми розуміємо, що у спекотну погоду люди хочуть поплавати, що людей попередили, але вони можуть піти на пляж. Тому рятувальники чатуватимуть і проводитимуть інформаційно-роз'яснювальну роботу. У нас як комунальні підприємства, наприклад по Києву, так і рятувальники готові до реагування", - запевнив він.
За його словами, основне правило безпеки щодо поведінки на воді на деокупованих територіях - купатися там, де є визначені місця для купання місцевими органами влади. "Як правило, такі дані є на всіх сайтах ОВА. Або вони (ці місця - ред.) не визначені, у залежності від території", - зазначив Хорунжий.
Він також нагадав безпеки під час відпочинку на водоймах.
"Варто уникати диких пляжів, не запливати на буї, розраховувати сили, враховувати підводну течію, не стрибати з мостів, з висот. І потрібно купатися біля рухомих плавзасобів - катери, катамарани, човни тощо", - підкреслив пресофіцер.
Як повідомляв Укрінформ, 24 травня на Одещині у ставку потонув семирічний хлопчик.