Про це стало відомо завдяки даним з Національної системи публічної інформації про кредити підприємств. Зокрема, стало відомо, що Китай створив спеціальний фонд для виробників з цього сектору.
Китай інвестує мільярди у напівпровідники
Одна із цілей фонду – допомогти китайському сектору із виробництва напівпровідників створити локальний ланцюжок поставок. Крім того, Китай прагне скоротити технологічний розрив із США.
Фонд, на який китайська влада виділила 47,49 мільярда доларів, може функціонувати як компанія з управління активами, беручи участь в акціонерному капіталі як публічних, так і приватних компаній, що виробляють мікросхеми.
Для розуміння, створений найбільший фонд в історії Китаї – це третя фаза проєкту, який сфокусований на розвитку галузі напівпровідників. Зокрема, бюджет цього фонду вдвічі більший за загальну суму, яку зібрали на попередніх фазах у 2014 і 2019 роках.
Наразі відомо, що найбільша частка акцій фонду належить Мінфіну Китаю. Йдеться про 17%. Крім того, 5 великих банків, які мають статус державних, володіють частками на рівні 6% кожен.
Більше новин про мікросхеми у світі:
- У ЄС планують залучити у виробництво мікросхем понад 100 мільярдів євро приватних інвестицій до 2030 року. Цьому має сприяти "Закон про мікросхеми", який Європейська рада ухвалила у липні 2023 року.
- На початку 2024 року США виділили тайванській компанії TSMC понад 11 мільярдів доларів. Американці готові виділяти гроші у форматі грантів та кредитів.