У деяких школах Німеччини запровадять українську мову як другу іноземну
У деяких школах Німеччини запровадять українську мову як другу іноземну

У деяких школах Німеччини запровадять українську мову як другу іноземну

Пілотний проєкт мають розпочати в закладах німецької федеральної землі Гессен у 2024-2025 навчальному році.

Німецька федеральна земля Гессен запровадить у школах українську мову як другу іноземну у 2024-2025 навчальному році. Про це пише видання DW.

Спершу в закладах, де навчається багато українських учнів, мають розпочати випробувальний етап. Обрати пропозицію зможуть також школярі без українського походження.

«Ми хотіли б запропонувати багатьом молодим людям і вчителям з України ще сильніші освітні та кар’єрні перспективи на основі їхніх індивідуальних талантів, у тому числі для відбудови власної країни, а також надіслати чіткий сигнал солідарності у важкі часи», — сказав місцевий міністр культури Армін Шварц.

За даними земельного міністерства у справах культів, яке відповідає також за освіту та культуру, у Гессені живуть близько 20 тисяч учнів і понад 300 вчителів, які перебувають в регіоні через війну. 

У Німеччині фіксують непоодинокі випадки, коли українські школярі-біженці змушені залишати навчання у гімназіях та переходити до школи нижчого рівня саме через необхідність вчити німецьку мову та відсутність знань другої іноземної мови, окрім англійської. Через це вони не можуть отримати Abitur — атестат, необхідний для вступу до вищого навчального закладу.

  • Читайте також: «Від Kiew до Kyjiw»: влада Німеччини відтепер використовуватиме український правопис назви міста Київ

Фото: osvita.rayon.in.ua

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги по теме
Германия Школа
Источник материала
loader
loader