Британський письменник Люк Гардінґ прокоментував дії російської армії, яка 23 травня здійснила ракетний обстріл Харкова і зокрема знищила типографію «Фактор-друк». Разом із видавництвом Vivat друкарня входила до одного холдингу. В інтерв’ю «Голосу Америки» письменник назвав такі дії росіян «воєнним злочином».
«Це воєнний злочин. Те, що ми бачимо, — це російський фашизм. І я не вживаю це слово легковажно. Це фашистський проєкт зі знищення України, щоб позбутися її культури, її інтелектуального життя», — сказав Гардінґ.
У відповідь на питання ведучої, чи слід розглядати російський обстріл друкарні як свідомі дії, письменник наголосив, що не вважає це нещасним випадком.
«Це не нещасний випадок, ми не повинні обманювати себе! Це не ракета, яка хаотично впала. Це був навмисний удар, цинічний удар», — вважає письменник.
Він додав, що заохочує своїх підписників у соцмережах купувати українські книжки.
У перший день повномасштабного російського вторгнення, 24 лютого 2022 року, Люк Гардінґ перебував у Києві. Від перших днів великої війни він спілкувався з українцями, їздив у гарячі точки, фіксував свідчення й описував події, щоб показати світові звірства російських окупантів в Україні. Його книга — це збірка репортажів, що охоплює події до весни 2023 року. Вона вийшла у видавництві Faber. Була номінована на премію Джорджа Орвелла.
Люк Гардінґ — британський журналіст, письменник і премійований іноземний кореспондент газети The Guardian. Автор восьми документальних книжок, перекладених тридцятьма мовами. Став першим іноземним журналістом після часів Холодної війни, якого примусово вислали з Російської Федерації. Улітку 2022-го потрапив до кремлівського «чорного списку».
Читайте також:
- Фонд «Відродження» надасть грант видавництву Vivat, яке постраждало внаслідок російського обстрілу
- «Абук» випустило книгу британського журналіста Люка Гардінга «Вторгнення» в аудіоформаті
Фото: скриншот
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.