Ефективність української ППО погіршується через нестачу боєприпасів для ЗРК Patriot паралельно з посиленням обстрілів та використанням більшої кількості балістичних ракет Росією.
За останні шість місяців Україна збила лише 46% російських ракет порівняно з 73% за попередній відповідний період. Про це повідомила газета за результатами аналізу даних Повітряних сил ЗСУ у понеділок, 13 травня.
Вказано, що у квітні справи були ще гірші – лише 30% збитих російських ракет.
При цьому показник знищення російських дронів, за даними видання, впав лише на 1% – до 82% за останні півроку.
Видання стверджує, що ефективність української ППО погіршується через нестачу боєприпасів для ЗРК Patriot паралельно з посиленням обстрілів та використанням більшої кількості балістичних ракет Росією.
Газета пише, що за останні півроку росіяни випустили приблизно на 45% більше безпілотників і ракет, ніж за півроку до цього. Зокрема, РФ випустила майже вдвічі більше дронів Shahed – 2628 за останні шість місяців.
Також росіяни випустили 114 балістичних і 46 гіперзвукових ракет Кинджал і Циркон, порівняно з лише 33 і 27 відповідно, за попередні шість місяців.
Росія також перепрофілювала системи ППО для атак на Україну, випустивши, за даними WSJ, 175 ракет із ЗРК С-300 або С-400 лише цього року.
Водночас українцям вдалося збити лише 10% балістичних ракет, які випустила РФ, за шість місяців. ППО України не вдалося перехопити жодної ракети С-300 та С-400 за цей період.
Газета нагадує, що наразі єдиний спосіб збивати російську балістику – це комплекси Patriot. Але Україна відчуває нестачу боєприпасів для цих систем через затримку з допомогою у США. Інші системи ПРО, включаючи Nasams та Iris/T, не можуть збивати балістику.
Нагадаємо, в останньому пакеті військової допомоги на 400 млн доларів США передали Україні ракети до систем Patriot.
Раніше високий представник Євросоюзу з питань зовнішньої політики та безпеки Жозеп Боррель заявив, що країнам-членам ЄС потрібно дістати системи Patriot з ангарів, де вони стоять “про всяк випадок” і передати їх Україні.